SUNUCU

Uğur Dündar

Uğur Dündar Kimdir?

Özet
  • Doğum tarihi: 28 Ağustos 1943, Silivri
  • Eşi: Yasemin Baradan Dündar (e. 1993)
  • Boy: 1.88
  • Çocukları: Damla Dündar, Bora Dündar, Bartu Dündar
  • Ebeveynleri: Osman Dündar, Ayşe Dündar

Son Güncelleme 3 hafta önce

Uğur Dündar Kimdir: 1943 senesinin Eylül ayının 15. Günü dünyaya gelmiştir. İstanbul kentinin Silivri semtinin Akören köyünde doğmuştur. Liseyi Vefa Lisesi’nde okumuştur. Lisans öğrenimini ise, İstanbul Üniversitesi’nin en iyi fakültelerinden birisi olan İktisat Fakültesi’nde Gazetecilik Enstitüsü’nde yapmıştır. Uğur Dündar, 1970 senesinde TRT kanalının açmış olduğu sınavları teker teker kazanarak televizyon prodüktörlüğü görevini alarak işine başlamıştır.

Tekrar 1970 yılında İngiltere’ye gitmiş ve BBC’nin sunduğu “Televizyonda Yapım-Yönetim” kursuna severek katılmıştır. Ardından Türkiye’ye dönmüş ve sunuculuk göreviyle birden fazla televizyon programında görev almıştır. Uğur Dündar televizyon programcılığı kariyerinde “çocuk yapımı ve dram” kategorisi dışında hemen hemen her türlü TV programında görev almıştır. Görev yaptığı ilk yıllarda çok sevilen “Yaşadığımız Günler”, “İşte Hayat” gibi magazin programlarını başarıyla sunmuştur. Bunlardan sonra “Günler Geçerken” isimli yapımla programcılık kariyerini başarıyla devam ettirmiştir. Bu programı sayesinde 1978 senesinde “Sedat Simavi Vakfı Ödülü” nü hakkıyla kazanmıştır.

Uğur Dündar

Bu ödülünden sonra ise Marmara ve İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü hocalığını “TV Programcılığı” dersinde yapmıştır.

Sonrasında ise TRT kanalında yaklaşık olarak 20 sene süren kariyerinden sadece programında verilmiş olan bir haber dosyasının kanal tarafından sansürlenmesinden dolayı vazgeçmiştir. Bu olaydan sonra özel televizyonculuğa adım atan Dündar aynı zamanda Hürriyet Gazetesi yazarlığını yapmaktadır. Dündar, Türkiye’de araştıran ve soruşturan gazeteciliği başlatmış olan ilk gazetecidir.

Uğur Dündar Kimdir 1992 senesinde yayın kariyerine başlamış olan Dündar, “Arena” isimli programı kariyerindeki en büyük adımdır. “Arena” isimli programın başlamasından beri sürekli bu program ile ismi anılmaktadır. Programın kamera arkasında, çekimlerinde hatta röportaj anlarında bile tutuklanma ve kavgalar meydana gelmiştir. 1992 senesinde Show TV kanalında başlayan “Arena” programı, 1995 senesinde Kanal D kanalına geçmiştir. 2000 senesinde Star TV kanalında Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevine koyuldu. Bu görevini gayet başarılı yapmıştır.

2001 ve 2002 seneleri arasında Sabah Gazetesi’nde çok başarılı ve beğenilerek çalışmıştır. Bundan sonra tekrar Kanal D kanalına dönmüştür. Dündar, en son olarak Star TV kanalında ana haber bülteni sunmuştur. Çok kısa bir süre Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yöneticilik görevini yerine getiren Dündar burada Aziz Yıldırım ile anlaşamadığı için görevinden istifa etmiştir.

2 adet Sedat Simavi Ödülü’ne layık görülmüştür. Bunun yanı sıra birden fazlası Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nden olan 100 den fazla başarı ödülüne de layık görülmüştür.

Kendisi şuan da Halk TV kanalında “Halk Arenası” isimli programda ve Sözcü Gazetesi’nde köşe yazarlığı adlı görevini başarıyla yerine getirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort