DEVLET BAŞKANISİYASETÇİ

Devlet Bahçeli

Son Güncelleme 2 ay önce

Devlet Bahçeli, 1 Ocak 1948 yılında Osmaniye’de doğmuş oğlak burcud siyasi liderdir. Ekonomist , siyasetçi ve Ülkü Ocakları’nın kurucularından olup, MHP genel başkanıdır. 1967 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi dış ticareti bölümünde okumaya başladı. Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi’nin genel başkanı Alparslan Türkeş’in seminerlerine giden Bahçeli, akademi’de Ülkü Ocakları’nı kurdu.

Bahçeli, bir yandan aktif olarak siyasi faaliyetleri yürütürken, diğer yandan da akademik çalışmalarını devam ettirdi. 17 Nisan 1987 tarihinde üniversitesindeki öğretim üyeliği görevinden istifa ederek, 19 Nisan 1987 tarihinde yapılan MÇP Büyük Kurultayında parti yönetimine seçildi ve Genel Sekreterlik görevine getirildi.

MÇP ve MHP’nin yönetim kadrolarındaki görevi uzun yıllardır sürdüren Bahçeli, , 6 Temmuz 1997 tarihinde yapılan MHP 5. Olağanüstü Kongre sonrasında Genel Başkanlığı görevini üstlendi. 1999’da yapılan genel seçimlerde MHP’nin ikinci parti çıkması üzerine DSP ve ANAP ile koalisyon hükümetinde devlet bakanı ve başbakan yardımcılığına geldi. 2002 genel seçimlerinde milletvekili seçilemedi. 2007 Türkiye genel seçimleri’ne Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak katıldı. Partisinin barajı geçmesiyle birlikte yeniden milletvekili olarak meclise girdi. 24. Dönem Osmaniye Milletvekili olarak TBMM’ye tekrar girmiştir.

Diğer liderlerin aksine özel hayatı çok fazla bilinmeyen Bahçeli, Ferdi Tayfur hayranı ve Türk halk – sanat müziklerini seviyor. Fanatik Beşiktaşlı olup ; Favori yemeği: Acılı Adana. Asla ütüsüz pantolon, kravatsız elbise giymiyor. Bekâr olduğundan Ankara’da ablası Serpil Hanım’la oturuyor.

Türkmen köklerine dayanan Bahçeli ailesi koyu CHP’li… İsmet Paşa hayranı olan babası Salih Bahçeli’nin ilk evliliğinden iki çocuğu var. İlk eşi vefat edince Saime Hanım’la evlenmiş. Ondan da 4 çocuğu olmuş.Oğullarına, gördüğü bir rüyadan isimler koymuş: Turan, Servet ve Devlet olup çok iyi harmandalı ve halay oynadığı bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort