SİYASETÇİ

Meral Akşener

Son Güncelleme 1 ay önce

18 Temmuz 1956 İzmit doğumlu bir siyaset kadını olan Meral Akşener şuan MHP’de siyasi hayatına devam ediyor. Aynı zamanda 23.dönem milletvekilliği ve TBMM başkan vekilliği yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümü mezunudur hem de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü’sünden doktorası vardır. Bir süre 2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağı konuşuldu:

Meral Akşener, 1996 ile 1997 arasında İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır. Yani 28 Şubat döneminde kabinede bir bakandır. Aynı zamanda, Bülent Ecevit ile dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer arasındaki 2001 anayasa kitapçığı krizine de MGK’da bizzat şahit olmuştur.

Partisi Doğru Yol Partisi (DYP) serüveni 1995-2002 arası tam 7 yıl sürmüştür, bu dönemde partisine muhalif sert çıkışlarıyla gündeme gelmişti. Sonra Milliyetçi Hareket Partisine geçti ve şuan MHP İstanbul milletvekili olarak meclistedir.

Merak Akşener’in gerçek mesleği öğretim üyeliği ve akademisyenliktir. Kocaeli ve Marmara Üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Meral Akşener, Tuncer Akşener ile evli ve Fatih adında 1 oğlu vardır. Akşener’in Özel hayatıyla gündem olmak istemeyen bir yapısı vardır.

2014 cumhurbaşkanlığı seçimi yarışına MHP ve CHP’nin ortak adayı olarak Meral Akşener’in çıkma ihtimali vardır. Eğer böyle olursa ve yapılacak seçimlerde halk Meral Akşener’i seçerse ilk kadın cumburbaşkanımız olacaktır. 2013 yılında Hacca giden ve Hacı olan Meral Akşener’in adı bir ara İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığı için de geçmekteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort