OYUNCU

Ryan Gosling

Ryan Gosling Hakkında Güncel Haber ve Bilgiler

Özet
  • Ryan Thomas Gosling, Akademi Ödülü'ne aday gösterilmiş Kanadalı oyuncu.
  • Doğum tarihi: 12 Kasım 1980, Londra, Kanada
  • Boy: 1,84 m

Son Güncelleme 4 ay önce

Ryan Gosling bir Kanadalı aktör ve müzisyendir. Onun tam adı Ryan Thomas Gosling’dir. Gosling, 12 Kasım 1980’de Londra, Ontario’da doğdu. Bir kağıt fabrikası için seyahat eden bir satıcı olan Thomas Ray Gosling ve bir sekreter olan Donna’nın oğludur. Ryan ablası olan Mandi ile beraber evin iki çocuğunun küçük olanıydı. Onun ataları Fransız, Kanadalı, İngiliz, İskoç ve İrlandalıdır.

Ryan Gosling evde annesi tarafından eğitim aldı ayrıca bir süreliğine de Gladstone devlet okuluna gitti. Bu süre içinde Cornwall, Ontario’ya taşınmak durumunda kaldılar. “Çocuk olmaktan nefret ediyordu” ve “ne yapılması gerektiği söylenmekten hoşlanmıyordu” ve dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) nedeniyle okulda zorluk çekiyordu. Çocukken Dick Tracy’yi izledi ve oyuncu olmaktan ilham aldı.

Silver Lake’in popüler Los Angeles mahallesinde yaşıyor.

Gosling, 2006 yılında Oscar “En İyi Erkek Oyuncu” dalındaki adaylığına Half Nelson filmindeki rolüyle geldi. 60 yıldır hiçbir Kanadalı oyuncu aday dahi olamamıştı.

En sevdiği film East of Eden’dir (1955)

Çocukken Kanadalı aksanından dolayı zor zamanlar geçireceğini düşünerekten ya da hoşlanmadığı için kendine özgü bir aksan geliştirdi. Aksanını Marlon Brando’nunkiyle modellemeye başladı.

12 yaşında, Gosling tüm yeni Mickey Mouse Club televizyon versiyonu için Monttréal açık bir döküm çağrı katıldı. Gösteriye çıktıktan sonra 1993’ten 1994’e kadar diğer Mousekeer’lar olan Britney Spears, Christina Aguilera ve Justin Timberlake ile birlikte sahne aldığı Orlando, Florida’ya taşındı.

Gösterinin 1995’teki iptalini takiben, Gosling Kanada’ya döndü ve Are You Afraid of the Dark? (1995) ve  Goosebumps (1996) gibi aile eğlence dizilerinde rol aldı.

Liseden ayrıldıktan sonra , Kanada’da YTV ve Amerika Birleşik Devletleri’nde MTV’de bir sezon yayınlanan ve kült bir sitcom serisi olan Breaker High’da (1997-98) tekrarlayan bir rol kazandı.

18 yaşındayken, Yeni Zelanda’ya taşınarak Fox Kids macera serisi Young Hercules (1998-1999) ana karakteri olarak filme alındı.

Ryan Gosling 19 yaşına geldiğinde ciddi oyunculuk zamanı geldiğini düşünse de kısa süre sonra ajansları tarafından terkedildi. Ancak Gosling kısa süre sonra ilk uzun metrajlı filminde rol aldı. Danzel Washington’un ana karakterde olduğu Unutulmaz Titanlar adlı filmde Ryan Gosling, Alan Bosley karakterine can verdi.

Gosling, Kanadalı Rachel McAdams’ın , filmde Nicholas Cass’ın, aynı adı taşıyan ve Nick Cassavetes’in yönettiği bir filmi olan The Notebook adlı filmde oynadığı rolle karşımıza çıktı.

2005’te Gosling, Naomi Watts ve Ewan Mcgregor’un oynadığı psikolojik gerilim filmi olan, rahatsız bir genç sanat öğrencisi olarak ortaya çıktı.

Ryan Gosling, En İyi Erkek Oyuncu dalında Akademi Ödülü’ne layık görülen Half Nelson (2006) filmindeki performansıyla mesleğinin zirvesine ulaştı . Kısa bir süre sonra, kendisini neslinin en iyi aktörlerinden biri olarak anılmaya başlandı.

Ryan Gosling, 2007 yapımı olan ve içine kapanık bir karakteri canlandırdığı Lars ve Real Girl filminde  Anthony Hopkins’le oynadı. Bu filmde Ryan Gosling şişme bir kıza aşık oluyordu.

Ekranlardaki üç yıllık bir yokluğun ardından, Gosling 2010 ve 2011’de beş filmde rol aldı.

Gosling, yönetmenliğini ilk kez yazdığı karanlık bir masal olan Lost River (2014) ile yaptı. Detroit’ten ayrılmasından ve Gosling’in annesinin, ebeveynlerinin boşanmasından sonra onu yetiştirme deneyimlerinden esinlendi.

Gosling, 2016 yılında Russell Crowe ile birlikte karanlık dedektif komedisi The Nice Guys‘de rol aldı.

Ryan Gosling’in tahmini net değeri 30 milyon dolar. (2018 Mart)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort