OYUNCUSUNUCU

Öykü Serter

Özet
 • Doğum: 26 Şubat 1975
 • Meslek: Sunucu, oyuncu, DJ
 • Burcu: Balık
 • Eğitim: Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Eğitimi Galatasaray Üniversitesi’nde Radyo-TV yüksek Lisans Bahçeşehir Üniversitesi’nde Sinema-Medya Doktorası

Son Güncelleme 3 ay önce

26 Şubat 1975 tarihinde doğan Öykü Serter, Ankara’daki Çankaya semtinde dünyaya gözlerini açmıştır. Öykü Serter kimin kızı diye araştırıldığında, kendisinin CHP İstanbul milletvekili Nur Serter’in kızı olduğu ortaya çıkmıştır. Babası da mali müşavirlik mesleğini yapan Öykü Serter, küçük yaşlarından itibaren yaşamını ailesiyle birlikte Ankara’da sürdürmüştür.

Lise eğitimini Ankara Ted Koleji’nde tamamlayan Serter, üniversite eğitimini de Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Burdaki eğitimi bittikten sonra Latin dili ve edebiyatı bölümünü de okuyan Serter; yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Radyo ve Televizyon Bölümü’nde yapmıştır. Eğitim hayatını bununla da sınırlandırmayıp Bahçeşehir Üniversitesi’nde sinema ve medya bölümünde doktorasına hala devam etmektedir.

Öykü Serter’in medya sektörüne girişi

Öykü Serter kilo olarak 47 kg. ağırlığında ve 1.67 cm boyunda bir kadındır. Ayrıca profesyonel ödüllü bir yüzücü olduğundan normal bir kadına göre çok daha fit ve şekilli bir vücut formu bulunmaktadır. Kendisi, benliğini hem eğitim alanında hem de estetiksel alanda geliştirdikten sonra iş hayatına ilk olarak Capital Radio’da dj’lik yaparak başlamıştır.

Bunun ardından önce Number One Fm’e geçerek daha sonra Cine-5’te yayınlanmış olan “5’te 5” müzik programında sunuculuk yaparak dikkatleri üzerine toplamıştır. Bu program bittikten sonra da hem belgesel programları hazırlamış hem de haber programlarında görev almıştır. Bu tip işlerin dışında konuklarını ağırladığı müzik programları da yapan Öykü Serter’i piyasada diğerlerinden ayıran en büyük özelliği; programlardaki bütün içerikleri kendisinin hazırlamasıdır.

Öykü Serter BBG evi denilen “Biri Bizi Gözetliyor” programında baştan sona tüm bölümlerde tek başına sunuculuk yapmıştır. Bu programının bitişiyle birlikte Anadolu Rüzgarı denilen ve Akademi Türkiye denilen programlarda da tek başına son derece başarılı bir sunuculuk performansı sergilemiştir.

Öykü Serter’in özel hayatı

Hayatında uzun ilişkiler edinmekten yana olan Öykü Serter Koray Candemir ile 1999-2005 yılları arasında bir beraberlik sürdürmüştür. Koray Candemir’le olan ilişkisi bittikten sonra o dönemlerde Senkron TV’nin sahibi olan isim Levent Altınay’la bir ilişki yaşamıştır.

Kendisinin en son aşk hayatıyla ilgili gündeme gelişi 2014-2015 yıllarına rastlamaktadır. Sunuculuk yaptığı yarışma programı Bu Tarz Benim’in jüri üyelerinden  biriyle adı anılan Öykü Serter Kemal Doğulu aşkı uzun süre magazin programlarında konuşulan bir ilişki olmuştur.

Öykü Serter’in yer aldığı diğer projeler

2006 yılındayken Ragga Oktay’la birlikte “B.U.M” ismini verdikleri ve izleyenler tarafından çok beğenilen bir program hazırlayan Serter; 2010 yılında MasterChef Türkiye programının sunuculuğunu, 2011 yılında Star TV’nin bir yapımı olan Star akademi programının sunuculuğunu, 2014 yılında başlayan Bu Tarz Benim programının sunuculuğunu ve aynı şekilde 2o15 yılında aynı programın devamı olarak yayına giren Bu Tarz Benim’in 2. Sezon sunuculuğunu ve 2015 yılında yayınlanan Rising Star programının sunuculuğunu yapmış bulunmuştur.

Sunuculuk Yaptığı Programlar

 • 5 te 5
 • Biri Bizi Gözetliyor
 • Akademi Türkiye
 • Anadolu Rüzgarı
 • Bilimsel Uygulama Merkezi
 • Star Akademi
 • Bu Tarz Benim
 • İşte Benim Stilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort