BESTECİŞARKICI

Orhan Ölmez

Orhan Ölmez Kimdir? Orhan Ölmez'in biyografisi

Özet
  • Doğum tarihi: 1 Mayıs 1978 (41 yıl yaşında), Manavgat
  • Ebeveynler: Abdulvahabi Gazi Ölmez, Süheyda Ölmez

Son Güncelleme 5 gün önce

Orhan ölmez 1 mayıs 1978’de Antalya’nın Manavgat ilçesinde doğar. Çok küçük yaşlarda bağlama ile tanışır ve müzik sürüvenine başlar. Ege üniversitesi Devlet türk müziği konservatuarında eğitim görür ve okul yıllarından bu yana uzun bir süre sahne çalışmalarında bulunur.

 

Gerek sesiyle gerek enstrümanıyla çalışmalarına devam ederken kendine ait besteleriyle de dikkatleri ü üzerine toplar. Sanatço 2003 yılında “Su Misali” adlı ilk albümünü çıkarır. Aradan bir yıl geçtikten sonra “Herşeyin Farkındayım” isimli ikinci albümü raflardaki yerini alır.

Albümün en büyük özelliklerinden biri söz ve müzik sanatçının olan 10 şarkı ve bir de türküden oluşmasıdır. Yıllar süren müzik hayatının kendisine sağladığı birikim ve tecrübe sayesinde Orhan Ölmez birinci albümündeki gibi ikinci albümünde de tüm şarkıların düzenlemelerini kendisi yapar ve daha çok akustik bir sound üzerine eğilerek şarkıların barındığı duygu yoğunluğunu kendine özgü bir sadelikle yansıtır.

Sanatçı sevenleri tarafından sanatçı sevenleri tarafından büyük beğeni ile dinlenen ikinci albümü, “Herşeyin Farkındayım” ile Kral Tv Video Müzik Ödül Töreni gecesinden “En İyi Fantezi Müzik Erkek sanatçısı ödülünü alır. Ünlü sanatçı 2008 yılında “Damla Damla” isimli üçüncü albümünü çıkarır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort