MÜZİSYEN

Toygar Işıklı

Son Güncelleme 3 ay önce

1974 Yılında Gölcükte doğan toygar ışıklı İlk, orta lise eğitimini karamürsel ve gölcükte tamamlar. Lisans eğitimi Marmara üniversitesi  Müzik eğitimi bölümü şan anadalın’dan tamamlayarak besteci, Ardından müzik ileri araştırmalar merkezi komposizyon (Bestecilik) master  pragramından’da başarı ile mezun olmaktadır. Eğitim döneminde basit klasik müziği 20. yy müziği caz klasik türk müziği üzerine Hasan Uçar su, Kamuran İnce, Pieter Snapper, David Osbon, Şehvar neşe oğlu, Nail yavuz oğlu gibi besteci ile hocalar ile çalışmaya bulundu.

Işıklı zamanla karşısına çıkan fırsatları değerlendirip ve hayatının vazgeçilmez olan müzik, yolunda emin adımlar ile yürümeye devam eder. Müzisyen 2003 Yılında televizyon ve sinema sektörüne girer. Işıklı Kısa sürede dizi müzikleri ile büyük beğeniler toplamaktadır. Ve hafızalara Vazgeçilmez melodiler kazınır. Müzisyen, Harun Kolçak, Sibel Tüzün, Yonca Lodi, Emre Altuğ, Gülay, Hazal Suavi, Edip Ak bayram gibi Bir çok sanatçı ile bas gitarist ile ve söz yazarı, aranjör olarak çalışmalar’da bulunur.

2007 Yılında Aralık Ayında “Yaprak Dökümü” Dizisi İçin Yaptığı besteyi bir albümde toplayan ışıklı “Dudaktan Kalbe” Dizi Müzikleri’de Albümünü’de 2008 Yılında Ekim ayında piyasaya Çıkartmaktadır. Müzisyenin Gölcük depremi için bestelediği “Gölcük’te Sessizliğin Sesi” Adlı eseri halıcı beste yarışmasında finalde yarışıp yurt dışına gider. Bir Çok Web Sitelerde’de En çok dinlenenler arasında girer ve Editörlerin İlk 10 sıralarında Yer Alır. Toygar Işıklı Ayrıca 16. Kral Müzik Ödüllerin’de “En İyi Dizi Müziği” Ödülünü Alır.

Halen Dizi Ve Müzikleri İle Hayat veren Toygar Işıklı, Geçtiğimiz Aylar’da İlk Solo Müziğini Yayınlar. Dizi Müzikleri’de Hemen Hemen Her Akşam Evlerimize misafir olan ve dizilerin en can alıcı sahneler ile içimize işleyen müzikleri ile Kendisine çok büyük hayran kitlesi edinen Toygar Işıklı, Dizilerden Sonra Sahnelerin’de Starı Olmak İçin İlk Adımını Atmıştır. Ve İlk Solo Albümü ‘Sonunda’yı müzik sevenlere paylaşır.  “Sonunda” Adını Verdiği Albümde o büyülü sesi ile bir kez daha müzik sevenlerin kalbinde taht kurar.

Toygar Işıklı, Albümünün ilk video klibini Çağın Bodur, Toygar Işıklı İmzalı “Sen Eşittir Ben” Şarkısını Çeker. “Sonunda” Albümünün ilk video klibi son dönemlerin En Başarılı Klibi Olmuştur. En Başarılı Yönetmenlerin’den ‘Aşkı Memnu’ Dizisinin yönetmeni olan Hilal Saral Tarafından “Sen Eşittir Ben” Şarkısına Çekilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort