TENİSÇİ

Petra Kvitova

Son Güncelleme 4 hafta önce

8 Mart 1990 doğumlu olan Petra Kvitova, Çek Cumhuriyeti asıllı bir tenis oyuncusudur. Çekoslovakya’nın Bilovec şehrinde dünyaya gelen Kvitova’nın Libor ve Jiri adında da iki erkek kardeşi bulunmaktadır.

Tenise olan ilgisi, küçük yaşlarda babasının kendisini teşvik etmesiyle başlamıştır. Küçük yaşlarından beri tenisle ilgilenmekte olan Petra Kvitova, günümüzde tenis sporu dünyasında başarılı ve önemli isimler arasında yer almaktadır.

Profesyonel oyunculuğuna bakıldığında 2011’de Wimbledon tenis turnuvasını kazanabilen Petra Kvitova, bu şampiyonluğuyla birlikte listelerde adını yedinci sıraya taşıyabilmiştir. Dünya sıralamasında yedinci sırada olmak bir bayan raket için çok iyi bir başarı ve tecrübenin ürünüdür.

Bunun dışında beş farklı WTA turnuvası şampiyonluğu da bulunan Petra Kvitova’nın, az önce bahsettiğimiz 2011 şampiyonluğu sırasında mücadele ettiği bir diğer ünlü tenisçi olan Maria Sharapova’yı yenmesi, tenis dünyasınca çokça ses getirmiş ve kendisinden uzun süre bahsedilmesine neden olmuştur.

Hatta turnuva esnasında bu tip başarılar gösterince turnuvayı takip eden ünlü raketler Martina Navratilova ve Yana Novotra, Petra Kvitova’ya çok büyük destek göstermişlerdir. Petra Kvitova’nın tenis hayatındaki tek idolünün Martina Navratilova olduğu bilinmektedir.

Petra Kvitova’nın kariyerine genel bakış

Kendisi ilk olarak profesyonelliğini 2006’da 16 yaşındayken ilan etmiştir. Atışlarının sağlamlığı güçlü bir sol eli olmasına bağlıdır. Kendisinin Wimbledon tenis turnuvalarında ikisi Grand Slam imzalı olmak üzere toplam on yedi adet tekler şampiyonluğu bulunmaktadır. Bu kadar erken yaşta böyle başarılar göstermesi Petra Kvitova’yı tenis dünyasında çok özel bir yere taşımıştır.

20 Haziran 2016 tarihinde WTA’nın yayımladığı sıralamaya göre kadın tenisçiler arasında dünya sıralamasında 11. olarak gösterilen Petra Kvitova, yine WTA’nın sıralamasına göre Çeklerin birincisi ve genel anlamda atış başarılarının ve yeteneklerinin sıralamasında Alman asıllı Angelique Kerber’in ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort