MODEL

Burak Özçivit

Özet
  • Doğum tarihi: 24 Aralık 1984, İstanbul
  • Boy: 1,84 m
  • Eşi: Fahriye Evcen (e. 2017)
  • Kardeşleri: Burçun Özçivit
  • Çocukları: Karan Özçivit
  • Ebeveynleri: Bülent Özçivit, Ceyhan Özçivit

Son Güncelleme 1 ay önce

24 Aralık 1984 tarihinde dünyaya gelen Burak Özçivit, dünyaya gözlerini İstanbul’da açmıştır. İstanbul doğumlu olduğundan kendisi hakkında en çok sorulan “Burak Özçivit nereli?” sorusuna verilen yanıtlar değişmektedir ancak babasının doğum yeri Gaziantep olduğundan aslen Gaziantep’li sayılmaktadır.

Kendisi 2001 yılında Kazım İşmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite sınavlarında Marmara Üniversitesi’ni kazanarak bu üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi’nde fotoğrafçılık bölümünde eğitim görmeye başlamıştır.

Kendisine küçük yaşlarından itibaren dış görünüşü itibariyle çok fazla övgü gelen Burak Özçivit, kabul ettiği yakışıklılığını değerlendirmeye almak adına 2003 senesinde Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve burada kendisi için “gelecek vaat eden manken” ünvanı söylenmiştir.

Yarışmadan sonra kendisini yanına alan Uğurkan Erez’le birlikte çalışmaya başlayan Burak Özçivit, Uğurkan Erez Ajans için pek çok defileye katılıp çoğu ekiple de mankenlik çalışmasında bulunmuştur. Bir iki sene bu şekilde devam ettikten sonra Burak Özçivit keskin bir kararla mankenliği bırakmıştır.

Kendisi 2005 yılında Best Model of Turkey yarışmasında şansını tekrar denemek isteyen Burak Özçivit, o sene yarışmaya katılmasıyla birlikte Best Model of Turkey seçilen isim de olmuştur. Bu ödülünün devamında Best Model of The World’e de katılarak o sene dünyanın en iyi 2. mankeni seçilmiştir.

Bu başarıları kendisinin iyice yolunu açarak çok başarılı bir manken olmasına ön ayak olmuş; Network, Faruk Saraç, Tween ve Abbate gibi çok kaliteli markalarla çalışma fırsatı bulmuştur. Hem yurt içindeki defilelerle hem de yurt dışındaki uluslararası defilelerde sıklıkla boy gösteren Burak Özçivit, dönemin en başarılı ve en karizmatik mankeni olarak görülmüştür.

Burak Özçivit’in Oyunculuk Kariyeri

Burak Özçivit

Kendisi keşfedildiği dönemlerden itibaren gittikçe başarıdan başarıya koşan bir mankenlik hayatına sahip olan Burak Özçivit, mankenlik camiasında uzun dönem yer aldıktan sonra kendisinin yakışıklılığını ve karizmatikliğini ekran karşısında değerlendirmek isteyen yapımcılardan çokça teklif almış ve bu tekliflerden ilkini 2006 yılında değerlendirmiştir.

2006 yılında yayımlanan bir yapım olan “Eksi 18” dizisinde ilk kez ekran karşısına geçen Burak Özçivit, bu dizide genç bir komiser olan Murat karakterini canlandırmıştır. Oyunculuğunun gayet beğenilmesinin hemen ardından bir sonraki sene 2007’de bu sefer sinema sektörüne atılım yaparak “Musallat” isimli korku filminde başarılı bir oyunculuk deneyimine daha imza atmıştır.

Aynı dönemlerde Kartal Tibet’in yönetmen koltuğunda oturduğu ve Kanal D’nin yayınladığı “Zoraki Koca” dizisinde rol alan Burak Özçivit, 2008 yılının yaz sezonunda yayınlanan “Baba Ocağı” isimli dizide de rol almıştır.

2009-2010 sezonunda yurt dışında çok ünlü bir gençlik dizisi olan “Gossip Girl”ün uyarlama dizisi olan “Küçük Sırlar”da rol alan Burak Özçivit, dizideki “Çetin” rolüyle çok sayıda genç hayran kitlesi edinmiştir.

Burak Özçivit
Burak Özçivit

Gelecek sezon süreçlerinde çok ses getiren “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide de rol alan Burak Özçivit, bu dizice Malkoçoğlu karakterini canlandırarak dış görünüşü itibariyle de karakterle bütünleşmiştir.

2013 yılında ise yayımlanan “Çalıkuşu” dizisinde Kamuran karakterini canlandıran Burak Özçivit, burada rol arkadaşı olan Fahriye Evcen’le bir takım yakınlaşmalara girmiş ve dizinin yayınlandığı dönemlerde ikilinin hakkında aşk dedikoduları yayılmıştır.

Bu dizi bittikten sonra ikili bir sinema filminde başrolleri paylaşmış ve “Aşk Sana Benzer” isimli sinema filminde rol almalarından sonra ilişkilerini net bir şekilde açıklamışlardır.

2 seneyi aşkın süredir Fahriye Evcen ve Burak Özçivit birlikteliklerine devam etmekte ve kendilerinden yakın tarihte bir evlilik sürprizi beklenmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort