YAZAR

Thomas Abbt

Son Güncelleme 4 hafta önce

Alman tarih ve makale yazarı 1738 yılında Ulm’da doğmuştur. 1766 yılında Bückeburg’da ölmüştür. Genç yaşta makaleler yazmaya başlayan Thomas Abbt, çağdaşların çoğu gibi Friedrich ll’ye tümüyle bağlandı. Kunersdorf bozgunundan sonra Prusya halkının maneviyatını bir düzene sokduğu için, 1759 yılında imparator tarafından Frankfurt-am-Oder Üniversitesinde profesörlüğe getirildi .

Yine 1759 yılında Vom Tode fürs Vaterland (Vatan İçin Ölmek) adlı eserini yayınladı. Halle ve Marburg Üniversitelerinin çağrılarını kabul etmeyerek, Schamburg-Lippe kontluğunun eğitim ve dinsel işler yöneticisi oldu. Özellikle tarihçi olarak ün yapan Thomas Abbt, geçmişin kesin bir akılcılıkla anlatılmasını savunmuştur. Thomas Abbt göre tarihin temel amacı, ön yargıları dağıtmak ve niteleyici ayrıntılar üstünde durarak okuyucunun yargı gücünü arttırmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort