YAZAR

Semih Öztürk

Son Güncelleme 3 ay önce

1990 yılında dünyaya gelen Semih Öztürk‘ün doğum yeri İstanbul’dur. Aslen Bursalı olan Semih Öztürk, 1.80 boyundadır. İlk okul, orta okul ve lise eğitimlerini bitirdikten sonra üniversite döneminde Marmara Üniversitesi’ni kazanan Semih Öztürk, bu okulda Sinema ve Televizyon bölümünü dört sene içerisinde bitirip mezun olmuştur.

Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra yüksek lisans yapmak için yurt dışına giden Semih Öztürk, Güney Fransa’ya yerleşmiştir. Buradaki Paul Valery Üniversitesi’nde tiyatro eğitimini bitirdikten sonra Türkiye’ye dönüp ailesiyle İstanbul’da yaşamaya devam etmiştir.

İstanbul’daki yaşantısında 2014 yılında bir anda yarışmaya katılmaya karar vermiş ve seçmelere katılarak kendini yarışmacı olarak kabul ettirmiştir. Bu yarışma yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın üstlendiği “Ütopya” yarışmasıdır. Bu yarışmada kendisine eşlik eden pek çok yarışmacı bulunmuştur. Yarışma süresince kendisinden yarışma stiliyle ve yaptığı konuşmalarla sıkça söz ettiren Semih Öztürk‘ün aynı şekilde kendisi gibi çıkış yakalayan takım arkadaşları da Tezcan Fenerliler, Murat Rışvan, Serkan Ercan, Tuncay Kes, Özlem Sezgin, Kurretülayn Matur, Türkan Gözcü, Ahmet Arda Sezen ve Tuğçe Aksoylu’dur.

Ütopya denilen yarışma toplam 10 ay sürmüş ve içerideki 15 yarışmacı yarışma düzeneği için kurulan büyük boş bir ahırda sıfırdan bir hayat düzeni inşa etmişlerdir. 10 ay boyunca dış dünyayla bağlantıları sadece internet üzerinden kendilerini tanıtıcı haberleri ve para kazanmak için yapacakları satış üzerinden olmuştur. Ahırın içinde ve dışında yüzlerce kamera bulunmasından ötürü her an her davranışları kayıt altına almıştır.

Sıfırdan bir hayat düzeni kurmaya çalıştıkları süreçte ahırda kendilerine sunulan hayvancılık imkanı, kümes imkanı, elektrik, internet ve su imkanı ile yaşamsal fonksiyonlarını devam ettiren yarışmacılar; gelişen süreçlerde kendi düşünce yapılarına uygun olan kesimi kendi yanlarında tutarak kendi aralarında gruplaşmışlardır. Bu gruplardan birinin söz elçisi denilebilecek ismi de Semih Öztürk olmuştur.

Grup adına çalışmaları yapan ve zamanla grup adına kararları veren merci birimi olarak ilan edilen Semih Öztürk, kısa sürede kendine çok büyük bir izleyici kitlesi oluşturmuş; bu etkisini güçlü hitabet tarzına, keskin zekasına ve ikna kabiliyetine borçlu olmuştur.

Yarışma sürecinde kadın ve erkek yarışmacıların arasında da bir takım yakınlaşmalar olmuş, bunlardan biri de Semih Öztürk ve Kurretülayn Matur arasında gerçekleşmiştir. Kısa süreçte birbirlerinden çok etkilenen Kurretülayn ve Semih Öztürk, Ütopya’nın devam ettiği süreçte karşılarındaki takıma karşı ve arkadaşlarını toplu karar süreçlerinde ikili olarak daha iyi idare edebilmişlerdir.

Yarışma 10 ay boyunca dinamik olarak devam etmiş, 11. ayda yapılan final bölümüne kalmayı başaran isimlerden biri Semih Öztürk olmuştur. İzleyicilerinden ve hayran kulüplerinden yarışma sürecinde çok büyük destek alan Semih Öztürk’ün finale kalan isim olması çok da şaşırtıcı bir durum olmamıştır. Karşısındaki rakip isim de Tuncay Kes olmuştur ve Semih Öztürk’ün şampiyonluğuna garanti gözüyle bakılırken şaşırtıcı bir sonuçta Tuncay Kes birinci olan isim olmuştur.

Semih Öztürk’ün Survivor deneyimi

Acun Ilıcalı, bu yarışmadan sonra Semih Öztürk’ün ekran karşısında nasıl dinamik ve sevilen bir isim olduğunu göz önünde tutarak onu ekibinden uzaklaştırmamış ve içinde bulunduğumuz 2016 yılında çekilmekte olan “Survivor 2016” ekibine katmıştır.

Survivor 2016 sezonunda yarışmanın başlangıcında Gönüllüler takımında yarışmaya başlasa da, ilerleyen süreçlerde yarışma içerisinde yaşanan bir takım olaylardan ötürü denge sağlanması adına Ünlüler takımına geçmiştir.

Yarışmanın başlangıcında ünlüler takımında Ebru Öztürk, Avatar Atakan Arslan, İbrahim Yattara, Yılmaz Morgül, Yunus Günçe, Tuğba Özay, Eda Akkaya, Seda Tetik, Ezgi Avcı, Nagihan Karadere ve Serkan Ercan bulunmaktayken gönüllüler takımında da Semih Öztürk, Efecan Dianzenza, Gizem Memiç, Damla Can, Aylin Şallı, Serkay Tütüncü, Nihal Candan ve İbrahim Giydirir bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort