YAZAR

Refika Birgül

Son Güncelleme 3 ay önce

Önce NTV’de, şimdilerde ise Star TV’de Mucize Lezzetler adlı yemek programını yapan ve sunan Refika Birgül, değişik ve hiperaktif üslubuyla izleyici dikkatlerini üzerine çekiyor. Refika Birgül, 1980 İstanbul doğumludur ve gerçek mesleği Psikologluk’tur. Kıbrıslı bir anne ve Nevşehirli bir babanın çocuğudur. Ebeveynleri doktor olan eğitimli bir aileden gelmektedir.

Refika Birgül, şuan Hurriyet Gazetesi’nde yemek yazıları yazmaktadır. Ayrıca yemek kitapı da vardır. Refika Birgül, Robert Koleji ve Koç Üniversitesi mezunudur. Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. Lonrda’da liderlik Eğitimi aldı.

Psikoloji bölümü okumasına rağmen fizik ve matematiğe meraklı olan Refika Birgül matematiği mutfakla buluşturmak istemiştir. Akdeniz mutfağını Kıbrıslı annesinden, teyze ve dayılarından öğrenmiçtir. İç Anadolu mutfağını ise Nevşehirli babasından, dede, hala ve yengelerinden öğrendi.

Yemek kitabının adı ve künyesi şöyledir: Refika’nin Mutfağı / Cooking New Istanbul Style , 2010, 372s, Boyut Yayıncılık. Yeni kitabı ise Bulgurun Halleri adlı kitabıdır. Refika’nın mutfağı İstanbul’un Kuzguncuk semtindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort