FUTBOLCU

Onur Recep Kıvrak

Onur Recep Kıvrak’ın hayatı

Özet
  • Doğum tarihi: 1 Ocak 1988 (32 yıl yaşında), Alaşehir
  • Boy: 1,87 m
  • Kilo: 74 kg
  • Mevki: Kaleci
  • Eş: Dilek Akkuş (e. 2013)
  • Çocuklar: İlayda Kıvrak

Son Güncelleme 3 ay önce

1 Ocak 1988 yılında, Manisa’nın Alaşehir isimli ilçesinde dünyaya gelen Onur Recep Kıvrak, kendisi bir yaşına geldiğinde ailesinin İzmir’e yerleştiğinde orada yaşayıp büyümeye başlamıştır. 8 yaşına geldiğinde, ailesiyle yaşadıkları semte ait olan takım Yeşilova’nın küçükler seçmelerine katılmış ve başarılı olduktan sonra takımın kadrosuna dahil edilmiştir.

Yeşilova minikler takımında iki yıl boyunca yetiştirilmeye devam eden Onur Recep Kıvrak, 10 yaşına geldiğinde kulübü tarafından lisans alan isim olmuştur. Lisansı çıktıktan sonra 6 yıl süresince hem B genç takımlarında hem de A genç takımlarında oynayan Kıvrak, aynı zamanda Süper Amatör Lig’te de oynanan maçlarda oyuncu olarak görevini yapmıştır.

Amatör ligteki maçlarda gösterdiği performanslar neticesinde, kulüp başkanlarının ve teknik direktörlerin dikkatini çekmeyi başaran Onur Kıvrak, bu süreçlerde bir haftalığına Galatasaray takımında bir hafta da Bursaspor takımıyla çalışmalara çıkarılarak durumun gidişatına bakılmıştır.

2004 – 2005 sezonu geldiğinde kendisi Karşıyaka’ya verilmiş, karşılığında 22.500 Türk lirası istenmiş ve profesyonel olarak yetiştirilmesi adına anlaşma sağlanmıştır.

Onur Recep Kıvrak’ın profesyonel futbol kariyeri

Karşıyaka’daki ilk sezonunda takımında yer alan kendisinden daha tecrübeli kaleciler olmasının ve bununla birlikte kendisinin daha profesyonellik adına çok toy olmasının neticesinde sahalarda çok da fazla göremediğimiz Onur Recep Kıvrak, 21 Mayıs 2005 tarihinde oynanan Manisaspor – Karşıyaka karşılaşmasında futbol kariyerinin ilk profesyonel maçına çıkmıştır. Maç 2 -1 Karşıyaka’nın Manisapor’u yenmesiyle sonuçlanmıştır.

Bir sonraki sezon olan 2005 – 2006 sezonunda ise Murat Akarsu ve Recep Biler’den sonra kalecilikte üçüncü isim olarak kabul edilen Onur Kıvrak, bu sezonda üçüncü isim olmasından dolayı hiç sahaya çıkıp forma giyme şansı bulamamıştır. Ertesi sezonda Recep Biler’in yedeği kontenjanında tutulmuş ve sadece 2006 – 2007 sezonunun son iki maçında sahaya çıkma şansı yakalamıştır.

Bu durumdan rahatsız olan ve mesleğini en iyi şekilde yerine getirme hevesiyle dolu olan Onur Recep Kıvrak,  karşısına çıkan fırsatları değerlendirerek Ersun Yanal’ın o dönemlerde teknik direktörlüğünü yaptığı Manisaspor’la birlikte bir protokol düzenlemiş ve bu takımla bir imza sürecine girmiştir. Buradaki çalışmalarına bir süre devam eden Kıvrak, bu takımda kalmak yerine Karşıyaka Spor Kulübü’yle olan sözleşmesini 2 yıl süreyle daha uzatma kararı almıştır.

Bir sezon sonra yani 2007 – 2008 sezonunda, sezon başlangıcında ilk kaleci isimlerden olan Recep Biler’in Karşıyaka takımından ayrılmasıyla birlikte Onur Recep Kıvrak’ın da otomatikman önü açılmış; kulübün teknik direktörü olan Engin İpekoğlu’nun aldığı kararla kalecilik yapacak ilk isim olarak belirlenmiştir.

Sezonun devam ettiği süreçte kaleci olarak sahalara çıkıp yeteneklerini sergileyen Onur Recep Kıvrak, başarılı performansları neticesinde Galatasaray ve Fenerbahçe gibi büyük takımların transfer listesine kendi ismini de sokmayı başarmıştır.

Fenerbahçe takımına Rıdvan Dilmen’in bulunduğu tavsiye üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yakından takip etmeye başladığı Onur Kıvrak, Fenerbahçe kadrosuna dahil olması için 900.000 Türk lirası teklif almıştır. Ancak yapılan bu teklif karşısında kendisinden sorumlu olan Karşıyaka Spor Kulübü olumsuz cevap vermiş ve kalecinin Fenerbahçe kadrosuna girmesine engel olmuşlardır. Fenerbahçe’nin kendisini alamamasını fırsat bilen Trabzonspor ise, Onur Recep Kıvrak için 510.000 Euro bedel ödeyerek kaleciyi kendi kadrolarına dahil etmeyi başarmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort