ŞARKICI

Mustafa Ceceli

Mustafa Ceceli kimdir, kaç yaşında, nereli, eşi kim?

Son Güncelleme 3 hafta önce

Türk Müziğinin önde gelen isimleri arasında yer alan Mustafa Ceceli 2 Kasım 1980’de Ankara’da dünyaya geldi. Müziğe yeteneği ailesi tarafından keşfedildi. 6 yaşındayken 2 yıl süreyle piyano eğitimi aldı. Lise ve üniversitede müzik gruplarında piyano ve klavye çaldı. Yeditepe Üniversitesi İşletme Fakülesi’ndeki öğrencilik yıllarında profesyonel müzik hayatıyla tanıştı. Kenan Doğulu’nun Aklım Karıştı şarkısının aranjörlüğünü yaparak müzik sektörüne giriş yaptı. Türkiye’de hit olmuş onlarca şarkının altında imzası bulunuyor. 2005 yılında Sezen Aksu’yla devam eden müzik kariyeri onun hayatının en önemli dönüm noktası oldu.

Mustafa Ceceli, Ankara da eğitim gördüğü seneler de İstanbul’da okul kazanarak eğitimini bırakıp buraya geldi. Müzik dünyasına da Cenk Eren’in vokalistliğini yaparak atılan Mustafa Ceceli, bu süreç boyunca da pek çok sanatçı ile çalıştı. Başta Sezen Aksu olmak üzere Murat Boz, Kenan Doğulu, Tarkan, Ajda Pekkan, Emre Aydın gibi ünlü simalarla çalışıp aranjelerini yaptı.

Mustafa Ceceli

 

Yaptığı aranjeler çok tuttu ve ödüller alarak da bu alanda ilerleme gösterdi. Daha sonra Sezen Aksu’nun “Unutamam” adlı parçasına single yaptı ve müzik ödüllerinde pek çok ödülü topladı. Albüm çıkarma konusunda da yapımcılar sıraya girdi ve ardı arkasına pek çok albüm çıkardı. Keyboard, gitar, piyano ve kemanı iyi derece de çalabilen ünlü şarkıcı, en son O Ses Çocuklar adlı program da jüri üyeliği yaptı.

Kendisine 4 yıl boyunca hem sahnede hem de stüdyoda eşlik etti. 2007 yılı sonunda “Unutamam” adlı şarkıyı seslendirerek solistlik hayatına başladı. 2009 yılında; önce “Limon Çiçekleri” tekli albümü, sonra da ilk solo albümünü piyasaya çıkardı ve bu albümle altın plak ödülü kazandı. Kariyerindeki en önemli işbirliği ise 2014 yılında Lara Fabian’la Türkçe ve İngilizce seslendirdikleri “Al Götür Beni-Make Me Yours Tonight” şarkısı oldu. Mustafa Ceceli bugüne kadar 4 solo albüm, 3 tekli albüm ve 2 remix albüm hazırladı. Ayrıca pek çok proje albümünde gönüllü olarak yer aldı. Solistlik kariyerinde emin adımlarala ilerlerken; aktif olarak aranjörlük, sinema, dizi film ve reklam jingle müzikleri yapmaya devam ediyor.

Mustafa Ceceli, 1 Kasım 2008 yılında Sinem Ceceli ile evlemiştir. Mustafa-Sinem Ceceli çiftinin 28 Eylül 2011’de Arın ismini verdikleri bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort