MİMAR

Ludwig Mies Van Der Rohe

Son Güncelleme 2 ay önce

Ludwig Mies Van Der Rohe mimarlık alanında yapmış olduğu çalışmalar ile tanınan ve mimarlık alanında faaliyet gösteren kişilerin kendisini örnek aldığı isimlerden birisidir. Ludwig Mies Van Der Rohe kimdir ve eserleri nelerdir konusu özellikle kendisini örnek alan kişiler tarafından merak ediliyor. Ludwig Mies olarak bilinen mimar popüler yaşam da bilinen bir kişi olmasa da kendisinin özellikle mimarlık alanında herkes tarafından tanındığı bilinmektedir. Ünü ismi görmek isteyenlerdenseniz Ludwig Mies resimleri makalemizin devamında yer alıyor.

Ludwig Mies Van der Rohe 27 Mart 1886 senesinde hayata merhaba demiş olan ve 17 Ağustos 1969 tarihinde hayata gözlerini yuman Alman asıllı mimardır. Almanya’nın en güzel şehirlerinden birisi olan Aachen kentinde hayata merhaba diyen mimar, mimar olmaya hüküm verip 1908 senesinde Peter Behrens Stüdyolarına katılmadan evvel babasının uzun zamandan beri uğraş göstermiş olduğu taş oyma alanında uzunca bir süre çalıştı. Behrens yenilikçiliğin öncü isimlerinden birisiydi. Mies Van der Rohe minimalist anlayışıyla ün kazanan bu bulduğu yeni şeylerin günümüzde de kullanılmaya devam ettiği önemli bir kişidir.

Barcelona Pavyonu ünlü mimarın bilinen en önemli eserlerinden birisidir. Barcelona Pavyonunda yapmış olduğu kompozisyon günümüz mimarları tarafından da takdir görmeye devam etmektedir. Crown Hall modern mimari sanatını kullandığı en önemli eserlerinden birisidir. Crown Hall binasını bilmiyorsanız sayfamızın devamında bu binayı görebilirsiniz.

Ünlü mimara insanların duyduğu sempati aşikardır ancak ünlü mimarın bu denli popüler olmaya devam etmesinin temel sebebi modern mimari sanatının temelini atmış olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort