OYUNCUŞARKICI

Kylie Minogue

Özet
  • Kylie Ann Minogue -genellikle yalnızca Kylie olarak anılır- Avustralyalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu.
  • Doğum tarihi: 28 Mayıs 1968, Melbourne, Avustralya
  • Boy: 1,52 m

Son Güncelleme 3 hafta önce

Kylie Ann Minogue (28 Mayıs 1968 Doğumlu) Genellikle Kylie olarak bilinen, Avustralyalı şarkıcı, söz yazarı, dansçı ve oyuncu. Avustralya sabun operası komşular’da rol alarak üne kavuştu ve sonrasında ormanda mekanik Charlene Robinson oynadı. Minogue’nun karakteri, iki yıl seride yer alan Scott Robinson (Jason Donovan) ile Birleşik Krallık’taki yaklaşık 20 milyon kişi tarafından görüldü ve şimdiye kadar en çok izlenen Avustralya TV dizisinden biri haline geldi. O zamandan beri, Minogue Bir kayıt sanatçısı ve eğlence sektöründe ticari başarı ile eleştirmenlerin beğenisini kazanmıştır. Minogue “Pop,un Prensesi” ve “Pop,un Tanrıçası” de dahil olmak üzere pek çok lakapla tanınmıştır. O, Avustralya Kayıt Endüstrisi Derneği (ARIA) tarafından tüm zamanların en çok satan Avustralyalı sanatçısı olarak tanınmaktadır.

Melbourne, Avustralya’da doğup büyüyen Minogue uzun yıllar orda çalışmış şimdi ise Londra’da yaşamaktadır. 1987’de PWL’e imzasını attı ve sonraki yıl ilk stüdyo albümü Kylie’yi çıkardı. 1992’de PWL’den ayrıldı ve Deconstruction Records ile anlaşma imzaladı eleştirmenlerden olumlu eleştiriler alan self-tipli stüdyo albümü ve Impossible Princess’ı yarattı.

Ana akımı dans odaklı müziğe döndükten sonra Minogue Parlophone’a anlaşmaya imza attı ve “Spinning Around” i piyasaya sundu. 2001 single’ı “Can’t Get You Out of My Head” 2000’li yıllarda on milyonun üzerinde satan en başarılı singlelardan biri oldu ve Onun “imza şarkısı” olarak tanındı. Single Yahoo! Music tarafından “şimdiye kadarki en başarılı şarkı” seçildi. Sonraki Albümü Fever (2001) ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede hit oldu. Kariyerinin tüm aşamalarında Minogue, “I Should Be So Lucky”, “The Loco-Motion”, “Especially for You”, “Hand on Your Heart”, “Better the Devil You Know”, “Confide in Me”, “Spinning Around”, “Slow”, “2 Hearts” ve “All The Lovers”.gibi konulara odaklanıyor.

2005 yılında Minogue Showgirl: The Greatest Hits Tour’da meme kanseri teşhisi kondu. Tedaviden sonra, eleştirmenlerin bir “zafer” olarak gördüğü Showgirl: Homecoming Turu başlığı altında tura yeniden başladı. Minogue bir aktris olarak çalışmaya geri döndü ve Moulin Rouge filmlerinde ortaya çıktı! (2001), Jack & Diane ve Holy Motors (2012). 2014’te The Voice UK ve The Voice Australia’nın üçüncü serisinde hakim olarak göründü. Diğer girişimler arasında ürün ciroları, çocuk kitapları ve moda bulunmaktadır.

Minogue, 2015 yılı itibarıyla 80 milyondan fazla dünya rekoru satışına imza attı. Birkaç başarılı ve eleştirmenlerce alkışlanan konser dünyası turlarına imza attı ve canlı performansları için “Yılın Avustralya Eğlencecisi” için Mo Ödülü aldı. Kraliçe II. Elizabeth tarafından OBE’ye atanmış ve 2008’de Galler Prensi Charles tarafından madalyaya layık görülmüştür.

Fransız hükümetince, Fransız kültürünün zenginleştirilmesine katkısı nedeniyle Ordre des Arts et des Lettres’in Şöhreti (şövalyesi) olarak atandı. Minogue, Angloa Ruskin Üniversitesi tarafından meme kanseri konusundaki farkındalık yaratma çalışmaları nedeniyle onursal Doktor Sağlık Doktoru (D.H.Sc.) derecesi aldı. Kasım 2011’de ARIA Müzik Ödülleri’nin 25. yıldönümünde Avustralya Kayıt Endüstrisi Birliği tarafından ARIA Hall of Fame’e aldı. Aralık 2016’da Billboard (dergi) dergisi, onu tüm zamanların en başarılı 18. dans sanatçısı seçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort