SUNUCU

Kenan Işık

Özet
  • Yusuf Kenan Işık (d. 1 Ekim 1947; Yakınca, Yeşilyurt, Malatya), Türk oyuncu, sunucu, eski gazeteci ve eski ana haber sunucusu. Özellikle Kim Milyoner Olmak İster adlı televizyon programı ile tanınmaktadır.
  • Doğum tarihi: 1 Ekim 1947, Yeşilyurt
  • Eşi: Beril Işık (e. 1981)
  • Çocukları: Mehmet Işık, Ahmet Işık
  • Kardeşleri: Mehmet Cengiz Işık, Fahri Işık, Aysel Işık
  • Ebeveynleri: Mevlit Işık, Fahriye Işık

Son Güncelleme 1 ay önce

Kim 500 milyar ister ve devamı olan Kim Milyoner Olmak ister adlı bilgi yarışmasındaki başarılı sunumuyla Türk Halkı tarafından tanınan Kenan Işık aslında bir tiyatro oyuncusu ve yönetmenidir. Yarışma programının yanı sıra Dadı adlı TV dizisinde de boy göstermişti. 2005’te birkaç aylığına da olsa Star TV’de ana haberi sunmuştu.

Tam adıyla Yusuf Kenan Işık 1947 tarihinde aslen Giresun’lu bir ailenin çocuğu olarak Malatya’da doğmuştur, memur bir babanın çocuğudur. Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. 1972 yılında tiyatroculuğa adımı attı. Yeni Yüzyıl, Yeni Binyıl ve Akşam gibi gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. Kendi yazdığı üç oyunu vardır.

Beyefendi ve entelektüel kimliği ile tanınan Kenan Işık, 2009 yılında GYTE’ın düzenlediği organizasyonla Türkçe’yi etkili ve güzel kullanma ödülü almıştır. Kenan Işık aynı zaman da şiir seslendirmesi ve dublaj da yapmıştır.

Kenan Işık yazar Beril Işık ile evlidir ve bu evlilikten 2 oğlu vardır. Işık, 21 mart 2014 tarihinde spor yaparken rahatsızlanarak yere düşmüş ve başını çarpıp ağır bir yara almıştır. Şuan yoğun bakımdadır. Sağlık durumu ile ilgili bilgi geldikçe burayı güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort