OYUNCU

Kadir Doğulu

Kadir Doğulu Hayatı ve Biyografisi

Özet
  • Abdulkadir Doğulu ya da kısaca Kadir Doğulu, Türk oyuncu ve mankendir.
  • Doğum tarihi: 19 Nisan 1982, Mersin
  • Boy: 1,82 m
  • Eş: Neslihan Atagül (e. 2016)
  • Kardeşleri: Kemal Doğulu
  • Ebeveynleri: Rasim Doğulu

Son Güncelleme 4 hafta önce

19 Nisan 1982’de dünyaya gelen Kadir Doğulu’nun doğum yeri Mersin’dir.  Ailesinin beş çocuğundan ikincisi olarak dünyaya gelen Kadir Doğulu’nun asıl uzun ismi “Abdulkadir Doğulu”dur. Babası işçi emeklisi, annesi ev hanımı olan Kadir Doğulu’nun abisi ve ailesinin ilk çocukları herkesin tanıdığı Kemal Doğulu’dur.

Kadir Doğulu küçük yaşlardan itibaren çok da rahat bir hayat geçirmemiştir. Orta okul ve lise yıllarında sürekli ek işlerde çalışan Kadir Doğulu, üniversite çağına geldiğinde İstanbul’da olan abisi Kemal Doğulu’nun yanına gitmeye karar vermiş ve İstanbul’a taşınmıştır.

Kemal Doğulu’nun prestijli bir imaj danışmanı olduğu dönemlerde İstanbul’a gelen Kadir Doğulu; o dönemlerde abisinin imaj danışmanlıklarını yaptığı Kutsi, Hande Yener, Gökhan Özen, Seda Sayan, Nil Karaibrahimgil, Sıla ve Demet Akalın gibi pek çok ünlü isimle de tanışma fırsatı bulmuştur.

İstanbul’a geldiği 2000 yılından itibaren abisinin de yönlendirmeleriyle bir takım işlerde çalışmaya başlayan Kadir Doğulu, ilk olarak Beyoğlu’nda yer alan mekan Frape’te çalışmaya başlamıştır. Burada bir süre çalıştıktan sonra mekan değiştirip Refika2ya geçerek orada çalışmaya devam etmiştir. Buradaki işinin ardından da Buz ve Cafe City gibi mekanlarda garsonluk yapmaya başlamıştır.

 

Neslihan Atagül & Kadir Doğulu çifti

 

Bu süreçlerde kendisinin yemek yemeye olan ilgisinin yanında yemek yapmaya olan ilgisinin de bu tip mekanlarda işe yarayacağını düşünerek bir de bu sektörden iş bulma hareketine geçmiştir ve çok geçmeden ünlü mekan Salomanje’de hafta sonları olacak şekilde mutfak ekibinde yer alıp kahvaltı menülerini hazırlamış ve ekmek pişirmiştir.

Bu mekandan kazandığı paraları bir müddet biriktirerek daha sonra biriktirdiği paralarla Roma’ya ve Barcelona’ya giderek buradaki restoranları incelemiş, yemek menüleri hakkında bilgiler edinmiş ve çoğu yemeğin pişirilme inceliklerini öğrenmiştir. Kendine çok fazla donanım kattıktan sonra Türkiye’ye dönerek bu sefer çıtayı yükseltip House Cafe’de işe girmiştir. Hatta ve hatta burada 2 sene boyunca işletmecilik de yapmıştır.

Bu işletmecilik serüveninin başlangıç noktası da, abisinin kendisini bir ortamda Hande Yener’le tanıştırması sonrası olmuştur. Kısa sürede tanışıklıklarını aşka dönüştüren Hande Yener ve Kadir Doğulu, ilişkileri boyunca iş ilişkilerini de sıkı fıkı tutarak House Cafe’nin işletmesini ortaklaşa yürütmüşlerdir.

Bunun dışında Harbiye bölgesinde yer alan “Piyasa” isimli gece kulübünün işletmesini de alan Kadir Doğulu, işlerini iyice düzelttikten sonra yemekle alakalı bir okulda okumak istemesinden ötürü Okan Üniversitesi’nde Gastronomi bölümünde eğitim görmüştür ve sertifikasını almıştır.

Kendisi bunca çalışmasının yanında bir de ekran karşısına geçecek fırsatı bulmuş; 2010 yılında “Küçük Sırlar” dizisinde oynamış, 2011 yılında “Pis Yedili” adlı genç dizisinde oynamış, en son da 2013 yılında Peyami Safa’nın romanından uyarlanan “Fatih Harbiye” isimli dizide rol almıştır.

En son oynadığı Fatih Harbiye dizisindeki baş rol arkadaşı olan Neslihan Atagül ile yakınlaşmaları olmuş, bu yakınlaşma kısa süre içerisinde aşka dönüşmüştür. 2013 yılından beri Kadir Doğulu’nun sevgilisi olan Neslihan Atagül‘ün, bu sezon Temmuz ayında Kadir Doğulu’yla evleneceği haberleri kulislerde dolanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort