ŞARKICI

İsmail YK

Özet
  • Memleketi: Sivas
  • Doğum Adı: İsmail
  • Soyadı: Yurtseven
  • Doğum Tarihi: 5 temmuz 1978 Almanya, Hamm
  • Anne Adı: Zerife Yurtseven
  • Baba adı: Ali fırat Yurtseven

Son Güncelleme 6 gün önce

İsmail YK, 5 kardeşin en küçüğü olarak 5 temmuz 1978’de Almanya’da dünyaya gelir. Doğduğunda kardeşlerinin hepsi müzikle ilgilenmektedir. O da onlara katılıp onlardan çok şey öğrenerek müziğin gerçek sesini küçük yaşından itibaren hisseder. O zamanlar bile okulda, sahnede her yerde içinden geldiği gibi davranır, şarkılar söyler. Liseden mezun olduktan sonra kendisini tamamen müziğe verir ve Yurtseven Kardeşler desteğiyle ilk solo albümü Şappur şuppur ile Türkiye piyasasına bomba gibi düşer. Dinamikliği ve kafasında oluşturup, müzik Dünyasına kazandıracağı farklı projeleri nedeniyle,

Yurtseven Kardeşler ilk teklifi kendi aralarında anlaşarak İsmail Yk’ya sunarlar ve bu teklif İsmail YK tarafından kabul edilir. Ayrıca bu teklif, Kardeşlerin birbirlerine olan bağlılıklarına da göstermektedir. Ve Böylece Kardeşlerden İsmail Yk “Şappur Şuppur” isimli albümüyle solo kariyerine adım atar. İsmail YK Türkiye’ye biraz farklı, gerek müziğiyle, gerek giyimiyle, gerek şovuyla, gerek sahnesiyle Türk müzik dümyasına ayrı bir renk katar. Türkiye’de böyle bir boşluğu doldurmak için tüm ekibiyle birlikte üç büçuk yıl yoğun bir şekilde çalışır. Bu boşluğu doldurmak İsmail YK’nın büyük hedefidir! Verdiği bu emeğin karşılığını “Şappur Şuppur” albümünün satışlarıyla 2005 yılında MüYAP tarafından ödüllendirilerek alır. İsmail YK bu baarısının ardından 2006 yılında Piyasaya “bombabomba.com” albümünü sunar. Albümünde yer alan “Allah belanı versin” şarkısı tüm Türkiye’de odak noktası haline gelmiş birçok gazete ana haber bülteni ve birçok Canlı TV programına konu olur.

Bu albümde toplam 5 şarkıya klip çekilir. 600.000 satarak Türkiyenin en çok satan sanatçısı olur. Yılın en çok satan mekanik albüm ödülü ve yılın en çok satan dijital albüm ödül’lerini alarak rekorlara imza atar. Pop-Fantazi/Arabesk müzik dalında “git hadi” yılının en kaliteli albümü seçilmiş ve MÜYAP tarafından “Albüm kalite” ödülüne de layık görülmüştür. İsmail Yk 2008 yılında yaptığı “bas gaza” albümü ile yine iddiasını ortaya koyar ve yılın en çok satan 3 albümden biri olur. Hem MÜYAP, hem Kral Tv hem de dijital platformda sayısız ödül alarak diğer albümlerindeki başarıyı devam ettirir.

Bas gaza albümünün satış rekorları kırması çok büyük kitlelere ulaşması Türkiye ve Avrupa’da bulunan Dünyaca ünlü “Nielsen Müzik Endüstri” firmasının da dikkatini çekmiş marka araştırmalarında İsmail YK marka olan ilk 10 sanatçı arasına 5 yılda girmeyi başarmış, başarısını tescillemiş ve rekorlarına bir rekor daha katmıştır. 2009 yılında  albümü ile yine süper çıkış yapan İsmail YK, albümü piyasaya çıkmadan 70.000 sipariş alır ve ilklerine bir ilk daha katar. İsmail YK’nın albümünün çıkış şarkısı “çılgın/Facebook” ise dünyaca üne kavuşur. Şarkıya çekilen klip ise büyük yankı uyandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort