OYUNCUŞARKICISUNUCU

Hülya Avşar

Hülya Avşar Biyografisi

Özet
  • Doğum: 10 Ekim 1963 (56 yaşında) Balıkesir, Türkiye
  • Meslek: Oyuncu · şarkıcı · sunucu
  • Aile: Helin Avşar (kardeş)
  • Burcu: Terazi

Son Güncelleme 6 gün önce

Hülya Avşar 10 ekim 1965 yılında erde mit /Balıkesir de dünyaya gelmiştir. Celal ve Emral Avşar’ın ilk çocuğudur. Ankara’da eğitimini sürdürmüştür. Cumhuriyet lisesini bitiren Avşar eğitimini lise den sonra sürdürmemiştir.

Avşar kızı ilk evliliğini 16 yaşındayken yapmıştır. Ancak evliliği hamile olmasına rağmen ayrılmıştır. Avşar kızı ayrılığından sonra İstanbul’a yerleşmiştir. Bulvar gazetesinin düzenlemiş olduğu kainat güzellik yarışmasında 1. Olarak çıkmıştır. Bu başarısından sonra iyice tanınmaya başlayan Avşar kızı daha önce yapmış olduğu evlilik ayrılığından ötürü yarışma kurallarına uymadığı gerekçesiyle tacı geri alınmıştır. Bunun üzerine Avşar kızı reklam filmlerinde oynamaya başlamıştır.

Hülya Avşar, erken yaşta Mehmet Tecirli ile yaptığı evliliği daha sonra sona erdirdi. Bu  kısa süren ilk evliliğinden sonra 1997 yılında İş adamı Kaya Çilingiroğlu ile ikinci evliliğini yaptı ve bu evlilikten Zehra adlı bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Çift, 2005 yılında Kaya Çilingiroğlu’nun Feraye Tanyolaç’la ilişkileri sonrası boşandı. Sanatçı, bu boşanmadan bir süre sonra bir dönem iş adamı Sadettin Saran ile birlikte oldu ancak evlenmeyerek ayrıldılar. Sanatçı 6 Şubat 2009’da annesi Emral Avşar’ı kanserden kaybetti.

Hayatının dönüm noktası olan 1983 yılında ‘haram ‘ filmi ile sanat camiasına ilk adımını atmıştır. 1990 da başrolü yaman Okay ile paylaştığı benim sinemalarımdaki rolüyle 9. Uluslararası tahran film festivalindeki jüri özel ödülü aldı. Çektiği filmlerle ünlenen ve sinemadaki rolleriyle yetinmeyen güzel oyuncu Avşar kızı ardından sunuculuğa başladı. Program sunuculuğunda inanılmaz derece başarılı olan Avşar kızı tiyatro oyunculuğuna da merak sardı.

1980 lerin sonunda Avşar kızı oyunculuk ve program sunuculuğunun yanında bir de sanatçı camiasına adım atıp müzikle uğraşmaya başladı. Öncesinde assolist olarak sahnelerde yer almaya başladı. Müzik eğitimi aldıktan sonra yurt içinde ve dışında konser vermeye başlayan Avşar bir dönem sor da albüm çıkarmayı başardı. Üst üste başarı alan Avşar kızı ünün basamaklarını hızlı bir şekilde atlamayı başaran nadir oyunculardandır.

 

2000 yılında kral TV nin düzenlediği ödül töreninde en iyi kadın ses sanatçısı ödülü nüde alarak iyice başarısını gösterdi . müzik ,tiyatro ,sinema ,sanatçılığın yanında birde 2000 yılında kendi adını taşıyan hülya avşar dergisini çıkarmaya başladı. Tüm bu başarılarının yanında avşar kızı bir de spor ile vaktinin çoğunluğunu tenise ayırmaktaydı . tenisi genellikle hobinin yanında vakıflara destek olarak yapmaktaydı. Avşar kızı çok sayıda film ,tiyatro ve sinema filmlerinde rol almıştır. Ve türkiyenin en başarılı ünlülerindendir.

Müzik albümleri

1988: Her şey Gönlünce Olsun
1990: Hatırlar mısın?
1991: Hülya Gibi
1993: Dost Musun Düşman Mı?
1995: Yarası Saklım
1998: Hayat Böyle
2000: Sevdim (single)
2002: Aşıklar Delidir
2009: Kişiye Özel-HauteCouture
2011: Geçmiş Olsun (single)
2013: Aşk Büyükse

Oynadığı Diziler

İntibah (1982)
Sevginin Gücü (1993)
Süper Yıldız (1996)
Ah Bir Zengin Olsam (1999)
Savunma (2000)
Zümrüt (2004)
Kadın İsterse (2004)
Kadın Severse (2006)
Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2015-2016)

Sunuculuk Yaptığı Televizyon Programları

Çek Bakalım
Alaturka Solist
Hülya Avşar Soruyor
Hülya Avşar Show
Hülya Avşar’la Sen Bilirsin
Pişti
Hülya Avşar Stüdyosu
Kadınlar ve Erkekler,
Yetenek Sizsiniz Türkiye
O Ses Türkiye
Hülya Avşar
Bir Hülya Avşar Sohbeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort