ŞARKICI

Gökhan Özoğuz (Atena)

Gökhan Özoğuz (Atena) Kimdir?

Son Güncelleme 4 hafta önce

Gökhan Özoğuz, 14 Ekim 1976 senesinde doğmuştur. İstanbul’un Fenerbahçe semtinde dünyaya gelen Gökhan aslen Gazianteplidir. Babasının ismi Ahmet Özoğuz’dur. Kendisi Açıköğretim Fakültesi’nde okumuştur. 2007’de babası Ahmet hayatını kaybetmiştir. Çok iyi ve önemli bir müzisyen olmak isteyen Gökhan en büyük desteği dedesinden görmüştür.

En sevdiği müzik aleti olan gitarı çalmaya 15 yaşında daha çocuk iken başlayan Gökhan Özoğuz, şuan Athena adlı müzik grubunun solistidir. İkiz kardeşi olan Hakan Özoğuz ise Gökhan ile birlikte aynı grupta iyi bir gitaristtir.

2004 yılında Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi “For Real” isimli şarkı ile temsil etmişlerdir. Bu şarkı tamı tamına 195 puan alarak 4. olmaya hak kazanmıştır. Bundan dolayı Türkiye Eurovision tarihinde en çok puan alan şarkı olmuştur.

Aynı zamanda tüm basket severlerin bildiği “12 Dev Adam” şarkısını yapmıştır. Holigan isimli sevilen albümünün aynı ada sahip şarkısı ise futbol maçlarının vazgeçilmez sloganıdır.

2006 senesinde ikiz kardeşi olan Hakan Özoğuz ile birlikte 4 seneliğine iyi bir müzik eğitimi için Londra’ya gittiler.

Melis Ülken ile 28 Aralık 2012 tarihinde mutlu bir şekilde evlenen Gökhan, 3 Temmuz 2013 tarihinde dünyalar tatlısı Ayşe Derya isimli bir kızı olmuştur.

2013-2014 yayın dönemlerinde Star TV’de yayınlanan ve Acun Ilıcalı’nın sunuculuğunu ve yapımcılığını yapmış olduğu “O Ses Türkiye” adlı müzik yarışmasında jüri olmuştur. Aynı zamanda giyim tarzı ile dikkatleri de üzerine çekmektedir. Şu anda ise TV8 de yayımlanan “O Ses Türkiye” isimli müzik yarışmasında sevilen bir jüri olarak görevini yerine getirmektedir.

4 filmde yer almış olan Gökhan, toplam 12 albüme sahiptir. Oynadığı filmler “O Şimdi Asker”, “O Şimdi Mahkum”, “Tramvay” ve “Tatlı Kaçıklar” dır.

Albümleri ise sırası ile “One Last Breath”, “Holigan”, “Tam Zamanı Şimdi”, “Mehteran Seferi”, “Her Şey Yolunda”, “US”, “Athena”, “İT”, “100 Şerefli Yıl”, “Pis”, “Ben Böyleyim” ve “Altüst” dür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort