ŞARKICI

Gökçe Dinçer

Son Güncelleme 2 ay önce

Gökçe Dinçer, müzisyen bir babanın kızı olarak İstanbul’da doğar. Müzik hayatına ilkokul yıllarında aldığı piyano dersleriyle başlayan Gökçe, gelecekte müzisyen olacağının sinyallerini da çok küçükken vermeye başlar. Sanatçı, o yıllarda konservatuar piyano bölüm başkanı Ergican Saydam’dan özel dersler alır ve ortaokul yıllarına geldiğinde gitara merek salarak babasından gitar öğrenmeye başlar.

Lise öğreniminin son yıllarında, şarkı sözleri yazmaya ve bestelemeye başlayan gökçe, babasının müzisyen olması nedeniyle tatil dönemlerinde sahne ve tiyatro kulislerinde vakit geçirme fırsatı bulur. Babasını Müzisyen olması nedeniyle, tatil dönemlerinde sahne ve tiyatro kulislerinde vakit geçirme fırsatı bulur. Gökçe, Müziğin yanı sıra Şahika Tekand tiyatro okuluna giderek 2 yıl oyunculuk dersleri alır.

Bu deneyimi ile Yedi Tepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetmenliği bölümünü kazanır. Müzikten hiç kopmayan sanatçı, bir yandan okuluna devam ederken diğer yandan da müzik gruplarında şarkı söylemeye ve davul çalmaya başlar. Sanatçı Üniversiteden mezun olduktan sonra 2 yıl bir reklam şirketinde sanat yönetmeni olarak çalışır ve bu süre içinde birde kız grubu kurar.

Gökçe grubuyla konserler verip, bazı mekanlarda da sahneye çıkmya başlar. Başarılı sanatçı, aynı dönemlerde tamamıyla müzik yapmaya karar vererek sanat yönetmenliğini bırakır ve 3 bayandan oluşan grubuyla müzik ve sahne çalışmalarını tüm hızıyla devam eder. Bu arada iyice biriken besteler, bir albüm yapmanın zamanının çoktan geldiğini işaret etmeye başlar. Gökçe, albümünün prodüktörlüğünü üstlenen Alen Konak oğlu ile stüdyo çalışmalarına başlar.

Ve ilk albümü “Böğürtlenli Reçel”i kendine özgü alternatif pop tarzıyla 20007 yılının haziran ayında yayınlar. Albümün çıkış ve ilk klip şarkısı “Aradım Seni” ile adını duyuran Gokçe, daha sonra “Vay Ben Neymişim”“Böğürtlenli Reçel” , “Her Gece”, “Seviyorum Özlüyorum” isimli şarkılarına klip çeker. Sanatço kısa sürede kendine özgü tarzı duruşu ve şarkılarıyla büyük beğeni toplar. İlk albümü ile birlikte büyük başarı elde eden Gökçe hız kesmeden yeni albüm çalışmalarına başlar.

Gökçe 25 nisan 2009’da ikinci albümü “Beş Kuruş Yok” müzik marketlerinde’ki yerini alır. Sanatçı 2011 yılında ise dijital platformlar’da yepyeni şarkısı “Tuttu Fırlattı Kalbimi”yı yayınlar. Şarkı kısa sürede müzikseverler tarafından çok beğenilir ve uzun süre müzik listelerinin ilk sıralarında yer alır. Kulaklarımıza aşina anonim bir Balkan eserini nakaratta kullanarak estelediği şarkının sözlerini ise Gökçe ünlü şarkısı Esin iris birlikte yazar.

Yeni albümün habercisi olan “Tuttu Fırlattı”ya bir de klip çekilir. Şarkı kadar gökçenin klipte ki farklı tarzı ile tüm dikkatleri üzerine toplar. Gökçe, 2012 yılında ise yeni albümü “Kaktüs çiçeği”ni şubat’ta Müzikseverlerle buluşturur. Balkan müziğinin karakterini yansıtan Reb, etnik ve pop rock’ı kendine özgü bir tarzda birleştiren bu albümde yine diğerlerinde olduğu gibi Gökçe’nin müzik ve sözleri yer alır.

70’ler tadında günümüz soundlarının kullanıldığı ve dinamik yapılı şarkıların ağırlıkta olduğu albümün ilk video klibi ise “Ne Yapardım” şarkısına çekilir. Bu şarkı da kısa sürede büyük başarı yakalar ve müzik listelerinde zirveye yerleşir. Gökçe şimdi Kral Pop Radyı Canlı yayınında Kral popTv ile aynı anda 75 Yerel Tv ve 75 Yerel radyo ortak yayının’da Mehmet’in Gezegenin’de çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort