ŞARKICI

Funda Arar

Son Güncelleme 5 gün önce

Funda Arar; 1975 yılında Ankara’da doğar. İlköğrenimini Ankara’da orta ve lise öğrenimini babasının görevi nedeniyle Muğla ve adapazarı’nda tamamlar. Müziğe ilgisi ve yeteneği küçük yaşlarda fark edilen Funda Arar, İlkokul 3.sınıfatan itibaren mandolin ve selfej dersleri almaya başlar. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuar sınavını ilk beşin içine girerek kazanır. Okulu bitirdikten sonra iki yıl boyunca müzik öğretmenliği ve sahne çalışması yapar. Funda Arar 2000 yılının şubat ayında ise Kıraç ile yaptığı düet albüm “sevgiliye” ile sevdiklerinin karşısına çıkar. “Sevgiliye” albümünün bir başka özelliği ise Funda Arar’ın bestecilik yönünü ortaya koyan ilk çalışma olmasıdır. Başarılı sanatçı, sözleri ve müziği kendisine ait “Seni Düşünürüm’ün” klibinin yayına girmesiyle birlikte çok daha geniş kitlelere ulaşır.

Funda Arar’ın 2002 mart ayında ikinci solo albümü ” Alagül” müzik severlerinin beğenisine sunulur. Bu albümle birlikte 2002 ve 2003 yılında bahar şenlikleri, festivaller ve bayi toplantıları olmak üzere yoğun bir konser dizisi gerçekleştirilir. Funda Arar başarılı müzik çalışmalarının yanı sıra farklı projelerde de iddiasını ortaya koyar ve bir televizyon kanalında yoğun ilgi ve beğeni ile izlenen ” Funda Arar’la Performans” programını sunar. Bu programda müzik dünyasının başarılı isimlerini ağırlar. 2006 yılı ekim ayında Kıraç ile birlikte hazırlayıp sunduğu “Gölgeler” programını izleyiciden büyük beğeni toplar.

2006 yılının mart ayında “Son Dans” adını taşıyan albümüyle müzikseverlerle buluşan Funda Arar, Bu albümün ilk video klibi ardından “Benim için üzülme” “Candan kalp” ve “Karaya vuran gemiler gibi” adlı şarkılarla emre can yönetmenliğinde, “Bu sabah güneş Doğmuyor” ve “Beni böyle sev” adlı şarkılara da Murad küçük yönetmenliğinde klip çekilir. Funda Arar geçen yıllar içinde müzik dünyasındaki kalıcılığını ispatlamıştır ve ödüllerde ard arda gelmeye başlar. Arar, Altın Kelebek başta olmak üzere, Magazin Gazetecileri Derneğinden ve bir çok Üniversiteden ödülleri toplamaya başlar.

Funda Arar 2007 yılında toplam satış rakamlarına göre düzenlenen MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi ödülleri kapsamında “Son dans” albümü ile “Platin Ödülde” kazanır. Başarılı sanatçı, 2007 sonbaharından itibaren Kral Tv’de canlı olarak “Söz Müzik Funda Arar” programını gerçekleştirir. 2009 mart ayında yedinci albümü “Zamanın eli” müzik severlerle buluşur. Bu albümüyle de bir kez daha büyük beğeni toplayan Arar, “Senden Öğrendim”, “Yak gel”, “Geceler” ve “Geçmez yara” adlı şarkılarını kliplendirir. Başarılı sanatçı “Aşkın masum çocukları” adını verdiği albümünü dinleyicisinin beğenisine sunar. Prodüktörlüğünü febyo taşelin üstlendiği Albümünün fotoğrafları ise Mehmet Turgut tarafından çekilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort