OYUNCU

Eser Yenenler

Özet
  • Doğum tarihi: 14 Şubat 1984, Bursa
  • Boy: 1,83 m
  • Eş: Berfu Yıldız (e. 2019)
  • Çocuklar: Kuzey Yenenler

Son Güncelleme 2 ay önce

14 Şubat 1984 tarihinde dünyaya gelen Eser Yenenler, Bursa’da hayata gözlerini açmıştır. İki ablası olan Eser Yenenler, ailesinin üçüncü çocuğudur. 6 yaşındayken babasını kaybeden bir çocuk olan Eser Yenenler, küçük yaşında sıkıntılı süreçler geçirmek durumunda kalmıştır. Çok küçük yaşlarından itibaren oyunculuğa merakı olan Eser Yenenler, ilk okul eğitimini ve orta okul eğitimini Bursa’da alıp lise eğitimini de yine Bursa’da bulunan Bursa Gazi Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Bu dönemlere gelene kadar ailesinin küçük yaşlarında keşfettiği rol yapma yeteneği sayesinde Eser Yenenler  11 yaşından itibaren tiyatroyla ilgilenmeye başlamıştır.

Üniversite eğitimi için sınavlarda Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanıp İstanbul’a yerleşmiştir. Bu dönemlere gelene kadar daha Bursa’dayken Bursa Belediye Gençlik Tiyatrosu’nda ve Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sahne alanEser Yenenler, İstanbul’a gelip üniversiteye başladıktan sonra dahi oyunculuk çabalarından vazgeçmek istememiş ve direkt olarak ajanslara kaydolmuştur. Ve çok geçmeden bunun meyvesi olarak 2003 yılında kendisinn ilk televizyon tecrübesi olan “Aliye” dizisinde rol alarak “Özgür” karakterini canlandırmıştır.

Dizi bittikten sonra kendisine asıl çıkışını yakalamasını sağlayacak Yılmaz Erdoğan’ın kurduğu BKM Mutfak ekibine katılan Eser Yenenler, televizyonlarda bir dönem çok fazla izlenen “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isimli yapımda yer alarak hem programı sunmuş, hem birçok skeç yazmış hem de içerikteki pek çok skeçte rol almıştır. Uzun sure bu programla ekranlarda bulunan Eser Yenenler, daha sonra program bittiğinde “Eyvah Düşüyorum” adlı yarışma programında sunuculuk görevinde bulunmuştur

Bu yarışma da bittikten sonra hala çok revaçta olan “3 Adam” isimli gece şovunda en yakın arkadaşları Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak le ekran karşısına çıkmıştır. Programın yayınlandığı kanalda bir başka program olan “Yetenek Sizsiniz Türkiye” isimli yarışma programında ise jüri koltuğunda oturmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort