ŞARKICI

Erol Büyükburç

Son Güncelleme 1 ay önce

Renkli ve saygın kişiliği ile, enerji dolu hayat felsefesiyle dikkat çeken müzisyen ve sinema oyuncusu Erol Büyükburç 22 mart 1936’da Adana’da dünyaya geldi. İlk albümünü 1975’te Sevgi Çiçekleri adıyla çıkardı. İkinci albümü Sen Varsın, 1981 yılında geldi. Bu albümde yer alan Sevemem adlı şarkısıyla adını iyice duyurdu.

2000 yılında ise son albümü Yıllar Sonra çıkmıştır. Çeşitli sinema filimlerinde, TV dizi dizilerinde boy gösteren Erol Büyükburç, renkli kişiliğiyle de televizyon programlarının da aranılan simasıydı. Katıldığı bir TV programında sarf ettiği “karşınızda saksı yok sizin, Erol Büyükbur甑um ben” sözü de hafızalara kazınmıştır.

Eşleri ve Çocukları:

Yıllarca sekreteriyle ilişkisi olduğunu saklamış fakat sekreter Türkan hanımdan iki kız çocuğu olmuştur. Büyük kızı Ajlan 1999’da trafik kazasında hayatını kaybetti.

1976’de Emel hanımla evlendi. Bu evlilikten ise Evren adlı bir kızı oldu. Bu eşi 2001 yılında Kanserden vefat etti.

Gönül Demirkol ile 1.5 sene evli kaldı. Bu evlilikten ise Özlem adlı kızı oldu.

2004 nisanında ise Alman asıllı Ute Eser ile evlendi.

Başka gayrimeşru ilişkilerden de çocukları olduğu iddia edildi.

12 mart 2015 tarihinde 79 yaşındayken vefat etti. Sanatçı İstanbul Etiler’deki evinde ölü bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort