OYUNCU

Erdal Beşikçioğlu

Son Güncelleme 2 ay önce

Sevilen ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Behzat Ç. dizisinin baş komiseri Behzat Ç.’yi canlandıran Erdal Beşikçioğlu 5 Ocak 1970 yılında Ankara’da Ünyeli bir baba ve Ankaralı bir annenin tek çocuğu olarak dünyaya geldi. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarına giren Beşikçioğlu 1993 yılında mezun oldu.

Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav’ın yeğeni olan Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ile evli olup bir kız ve bir erkek olmak üzere iki tane çocuğa sahiptir.

Ankara Devlet Tiyatrosunda görevine devam etmekte olan Beşikçioğlu, Behzat Ç.- Bir Ankara Polisiyesi başta olmak üzere Mart Kapıdan Baktırır, Leyla İle Mecnun, Tatlı Hayat, Kasırga, Bardak, Köprü, 46 Yok Olan gibi birçok dizide rol aldı. Canlandırdığı her karakter ile daha da ünlenen başarılı oyuncu 2017 Ocak ayında Behzat Ç.- İmamların Öcü adlı dizi ile ekranlara yeniden dönüş yapmaya hazırlanmaktadır.

Birçok filmde rol alan ünlü oyuncu Behzat Ç.- Seni Kalbime Gömdüm filmi ile 48. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü almaya layık görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort