FUTBOLCU

Emre Mor

Emre Mor'un hayatı, Emre Mor kimdir?

Özet
  • Emre Mor Danimarka'da yetişmiş Türk futbolcudur.
  • Doğum tarihi: 24 Temmuz 1997, Brønshøj, Kopenhag, Danimarka
  • Boy: 1,68 m

Son Güncelleme 2 ay önce

24 Temmuz 1997 tarihinde dünyaya gelen Emre Mor, futbol kariyerine Danimarka’ya ait Lyngby FK takımında başlamıştır. Oyunlarda genelde sağ kanat bölgesinde ya da forvet olarak oynayan Emre Mor, yetenek olarak sol ayağını maçlarda çok başarılı ve etkili olarak kullanmaktadır.

İlk olarak 2013 yılında Aralık ayındayken Fransa’ya ait St. Etienne takımına deneme amaçlı olarak alınmış, ancak bu takıma resmi olarak kabul edilemeden transferi iptal edilmiştir.

Bundan sonrasında 2015 yılının Ocağında tekrardan Lyngbf futbol kulübünden artık profesyonel lige çıkabilmesi için yetersiz donanıma ve kabiliyete sahip olduğu düşüncesi öne sürülerek gönderilmiş, bu sürece kadar bir süre U19 ve U17 takımlarında oynamıştır.

Oynadığı futbol kulübünden ayrıldıktan kısa bir süre sonra FC Nordsjaelland takımıyla anlaşma sağlayan Emre Mor, bu kulübün U19 takımında oynamaya başladıktan sonraki süreçte yeteneği keşfedilmiş ve kısa sürede yıldızı parlamıştır.

Bu süreçlerden sonra dünya genelinde Borussia Dortmund, Manchester United, Galatasaray ve Ajax gibi son derece ünlü ve başarılı takımların dikkatini çekmiştir. Kendisi bu kulüplerden gelen teklifleri değerlendirip tercihini Borussia Dortmund kulübünden yana kullanmıştır.

Dortmund takımı Emre Mor‘la Euro 2016 süreçlerine girilmeden önce toplam 5 yıllık sözleşme imzalayarak gelecek vaat eden genç futbolcuyu kadrosuna resmi olarak katmıştır.

Emre Mor’un profesyonellik kariyerine ilk adım atışı, 28 Kasım 2015 tarihinde Randers – FC Nordsjaelland takımları arasında oynanan maçta 84. dakikada sahaya oyuncu olarak girmesiyle başlamıştır.

Sonrasında devam eden lig maçlarından Brondby’la oynanan maçta takımda ilk 11’de yer alarak tüm maç boyunca da gayet başarılı bir oyun çıkartmayı başarmıştır.

Kendisinin şuanda bu yılın başında imzaladığı sözleşmeyle birlikte 2019 sonuna kadar Borussia Dortmund takımıyla sözleşmesi bulunmaktadır. Emre Mor bundan öncesinde Nordsjaelland formasıyla geçtiğimiz sezon toplam 13 ayrı maça çıkıp 2 adet gol atmıştır.

Bunun dışında 2013’ten itibaren bugüne kadar Danimarka’nın Milli Takımı’nda alt yaş grupları kategorisinde yer alan Emre Mor, Türk Milli Takımı’nda da yer almayı seçerek, yakın tarihte oynanan Karadağ maçında ilk kez sahaya çıkıp oyunculuğu karşısında izleyicilerden büyük beğeni ve alkış toplamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort