ŞARKICI

Ebru Gündeş

Özet
  • Doğum tarihi: 12 Ekim 1974, İstanbul
  • Çocuklar: Alara Zarrab
  • Evlilik: Hamdi Vardar (e. 1990; b. 1993) Ömer Durak (e. 2002; b. 2003) Rıza Sarraf (e. 2010)

Son Güncelleme 6 gün önce

Ebru Gündeş, 1974 yılında İstanbul’da doğdu.İlkokulu Ankara’da okudu. daha sonra ailesiyle bilikte istambul’a gelen ebru gündeş maddi imkansızlıkları yüzünden öğrenimini yarım bırakmak zorunda kaldı. 1989 yılında küçük yaşlarda sesinin güzelliğini çevresindekiler’ce fark edilir. Daha Sonra Gündeş’ş, yakınları o sıralar kurulma aşamasında olan Raks Neşe Müzik’in Ortağı Neşe Demirkat’a Annesi Müjgan Kumartaşlıoğlu ile birlikte götürerek görüştürdü. 1990 yılında dinlediği ilk anda büyüleyen bu muhteşem sesi Türk Halkınun beğenisine sunmak istediği söyleyen Neşe Demirkat, Enru Gündeş’i Ünlü Prodüktör Koral Sarıtaş Ve Selçuk Terkay’ın profesyonel ellerine teslim eder.

1991 yılında Koral Sarıtaş sahne tecrübesi kaznması için Ebru Gündeş’in Emel Sayın’a volak yapmasını istedi. Sayın’a bir ay vokal yapan gündeş, ilk sahne deneyimini böylelikle yaşamış oldu. Gündeşbu gelişmeleri takiben 1993 yılında ilk albümü “Tanrı Misafi”ri Çıkardı. Ajda Pekkan’ın seslendirdiği bu şarkıyı Ebru Gündeş’in sesi ve yorumlarıyla dinleyenler onu benimsemekte güçlük çekmediler. Ve o günlerde “Bu kadar Küçük bedenden , böylesine küvvetli bir ses nsaıl çıkar” Diyenlerin hayranlıkları her geçen gün daha da artıyordu. İlk albümüyle müzik pyasasındaki kalıcılığını ispat eden Ebru Gündeş 1.250.000 tiraj elde etti

Bir anda müzik dünyasında bomba gibi patlayan Gündeş’in bu başarısı ikinci albümü “Tatlı Bela” ile iyice perçinlendi. 1995 yılında çıkardığı üçünü albümü “Ben Daha Büyümedim” diğer çalışmalırını takip eden bir diğer başarılı albümü oldu. Her geçen gün basamaklarıyla hızla tırmanan Ebru Gündeş, sırasıyla “Kurtlar Sofrası” , “Sen Allahın Bir Lüftusun” İsimli albümlerini sevenlerinin beğenisine sundu. 1998 yılında 6.albümü “Dön Ne Olur” ile müzik marketlerde’ki yerini alan Ebru Gündeş’in bu çalışması son dönemin en iyi satan albümleri arasında yer aldı. albümünün basın tanıtımı sırasında elim bir rahatsızlık geçiren Ebru Gündeş 1 Aralık 1999 günü beyin kanasıması teşhisiyle yattığı hastanede 2 ciddi ameliyat geçirerek 16 aralık 1999 tarihinde taburcu oldu.

Gündeş bu rahatsızlığından sonra yayınladığı 2001 yılında “Ahdım Olsun” 2003 yılında “Şahane” , 2004 – 2006 yıllarında “Bize De Bu yakışır” ve “Kaçak” isimli albümleriye sevenlerinden tam not aldı. Ebru Gündeş bu albümlerinden 2 yıl sonra doğum günü olan 12 ekim 2008’de ismini verdiği albümünü sevenleriyle buluşturdu. 

2011 Yılında yönetmenliğini Taşkın Sabahın yaptığı: ve birçok değerli bestecinin eserlerindne oluşan “Beyaz” alı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. “Beyaz” albümü sanatçıya en çok satanlar sıralamasın da 3.lük getirdi. ve ebru gündeş, 18. Kral Müzik Ödülleri gecesinde, “Kral Tv Özel Ödülü’nün Sahibi oldu. 2012 yılında “Beyaz” albümüyle Gündeş bu yıl 39.su düzenlenen “Altın Kelebek” Ödül töreninde “Yılın En iyi Fantazi Kadın Solisti Ödülü”nün sahibi oldu. Sanatçı son olarak bir buçuk yıl aradan sonra “13,4” isimli albümünü sevenleriyle buluşturdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort