MODEL

Cengiz Coşkun

Son Güncelleme 2 ay önce

Cengiz Coşkun, Diriliş Ertuğrul dizisince canlandırdığı Turgut Alp karakterinin biranda popüler olmasıyla gündeme gelen oyuncudur. Kimdir bu Cengiz Coşkun adlı oyuncu diye merak edenlerin büyük bölümü ayrıca başarılı oyuncuyu aşırı derecede yakışıklı bulduklarını da belirtiyorlar. Birçoğunuzun Rüzgarlı Bahçe adlı projeden tanıdığı oyuncunun vikipedi bilgilerine ulaştık ve web sitemize ekledik. Gelin Cengiz Coşkun kimdir konusunu mercek altına alıp Cengiz Beyi daha yakından tanıyalım.

Cengiz Coşkun biyografisi

Cengiz Coşkun 29 Nisan 1982 tarihinde İstanbul ilinde hayata merhaba dedi. Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olan oyuncu 1.89 boyundadır. Bir kız kardeşi olan oyuncunun spor ile yakından ilgili olduğu ve profesyonel anlamda uzun süre basketbol oynadığı bilinmektedir. Ülkerspor’un toplamda yedi sene formasını giymiş olan oyuncu ayrıca yaklaşık olarak iki sene kadar Erdemir Ereğli Spor formasını da giymiştir. Sporla yakından ilgisi olduğundan üniversite tercihini spor üzerine yaptı ve Marmara Üniversitesi Spor Akademisinde yer alan antrenörlük bölümüne giderek buradan mezun oldu. Şuan aktif bir şekilde oyunculuk mesleğini icra ettiğinden dolayı Cengiz Coşkun sadece uygun vakit bulduğu zamanlarda sporlar ilgileniyor. Buna rağmen vücudunda yer alan kasları iyi bir şekilde koruduğu da gözlerden kaçmıyor.

Yakışıklı olmasından ve fiziğinin uygun olmasından dolayı üniversite sıralarındayken mankenlik yapmış olan oyuncu çevresinde yer alan kişilerin verdiği destek sonrasında 2002 yılında düzenlenen Best Model yarışmasına katıldı ve bu yarışmada üçüncü oldu. Güzellik yarışmasında birinci olduktan sonra tanınan bir yüz haline geldiğinden çok sayıda teklif almaya başladı ve izleyici karşısına ilk olarak Rüzgarlık Bahçe dizisinde rol alarak çıktı. Bu proje ilk oyunculuk deneyimi olmasına rağmen üstün performans sergilediğini söyleyebiliriz.

Rüzgarlı Bahçe, Nehir, Candan Öte, Doktorlar ve Diriliş Ertuğrul gibi çeşitli projelerde rol almış olan Cengiz Coşkun ayrıca 2013 senesinde ülkemizin en ses getiren yarışma programlarından birisi olan Survivor yarışmasında da yer almıştır.

Cengiz Coşkun resimleri

Ünlü oyuncunun şüphesiz mesleki kariyerinde zirveye ulaştığı proje Fetih 1453 adlı projedir. Bu sinema filminde rol aldıktan sonra herkesin tanıdığı bir isim haline gelen Cengiz Coşkun, şu anda Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp olarak karşımıza çıkıyor. Turgut Alp Diriliş Ertuğrul dizisinde de en ön plana çıkan karakterlerden birisidir. Ünlü oyuncunun göstermiş olduğu performans sayesinde dizi gerçekten de ayrı bir anlam kazanmış durumda. Halen bir Osmanlı Torunu olarak bu diziyi izlemeyenleriniz varsa kesinlikle internetten eski bölümlerini bulup izlemenizi tavsiye ediyoruz. Cengiz Coşkun’u sosyal medya üzerinden takip etmek isteyen kişiler twitter.com/cngzcskn bağlantısı üzerinden ünlü oyuncuya ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort