FUTBOLCU

Çağlar Söyüncü

Son Güncelleme 3 hafta önce

Çağlar Söyüncü hakkında genel bilgi

23 Mayıs 1996 tarihinde, İzmir’in Menemen ilçesinde dünyaya gelen Çağlar Söyüncü, çok küçük yaşlarından itibaren futbola büyük ilgi gösteren bir çocuk olmasıyla birlikte ilk olarak 2006 yılında 10 yaşındayken doğduğu yerin futbol takımı olarak Menemen Belediyespor’da futbol dünyasına ilk adımını atmıştır. Bu takımda 5 yıl boyunca kendini yetiştirme imkanı bulan Çağlar Söyüncü, bu süreçten sonra bulundukları dönemin en iyi alt yapılarından biri olan Bucaspor’un kadrosuna alınmış, bu kadroda da 2 yıl boyunca çalışmaya devam etmiştir.

2013 yılının Ocak ayında BAL grubu ekiplerinden Bozkaya Yeşilspor takımına transferi gerçekleşmesiyle birlikte artık net bir şekilde profesyonel futbolculuk hayatına adım ayan Söyüncü, 16 yaşında futbol hayatının ilk resmi maçlarına çıkmış bulunmuştur. Yarım sezonluk süreçte çok yii bir performans sergileyebilen futbolcuyu, bu başarısı sayesinde yine BAL’de oynamakta bulunan Gümüşorduspor’a transferi sağlanmıştır. Yeni takımıyla bulundukları sezonda toplam 20 adet maça çıkan oyuncu, başarısının takımlarca değerlendirilmesi dolayısıyla kendisi hakkında çıkarılan olumlu rapor neticesinde Altınordu takımı kendisine sıcak bakmaya başlamış ve 18 yaşındayken Altınordu takımıyla resmi olarak sözleşme imzalama şansı bulmuştur.

Altınordu’da oynadığı dönemlerde hem Türkiye kupasında forma giyen hem de U-21 Takımının maçlarına çıkan Çağlar Söyüncü, yakın tarihte geçtiğimiz sezona bakıldığında ligin 15. haftasına denk gelen Manisaspor karşılaşmasına çıkmasıyla birlikte ilk defa profesyonel olarak bir lig maçına da çıkmış bulunmuştur. Yeni sezonda ise A takımın bir oyuncusu olarak ligde yer alan Çağlar Söyüncü, ligin hemen hemen her maçında kendisine takım kadrosunda yer bulabilmiş ve sergilediği başarılı performanslarla futbol camiasının takdirini toplamıştır.

Kendisinin oyun stiline ve fiziki özelliklerine bakıldığında da; daha 20 yaşında olmasına çok güçlü ve etkili bir fiziğe sahip olduğu görülmektedir. Boyunun 1.87 santim olmasının yanında gayet atak ve fit bir duruşa sahip olan Söyüncü, bu özellikleri sebebiyle de ikili mücadeleye girdiği süreçlerde ve hava toplarına çıkışında avantaj elde etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort