OYUNCU

Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy kimdir, kaç yaşında, nereli

Özet
  • Doğum tarihi: 23 Eylül 1990, Bakırköy, İstanbul
  • Boy: 1,88 m
  • Eğitim: İstanbul Üniversitesi
  • Kardeşleri: Atalay Ulusoy
  • Ebeveynler: Refiye Ulusoy, Aylin Ulusoy

Son Güncelleme 1 hafta önce

23 Eylül 1990 yılında dünyaya gelen Çağatay Ulusoy, Bulgar göçmeni bir babanın ve Boşnak bir annenin ilk çocuğudur. Doğduğundan beri İstanbul’da ikamet eden Çağatay Ulusoy, lise eğitimini Avcılar Lisesi’nde almış; üniversitede ise İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Üniversite yıllarında Ayla Algan’dan ve Akademi 35 Buçuk’ta oyunculuk dersi alan Çağatay, 2010 senesinde Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve Türkiye 1.’si olmuştur.

İlk olarak oyunculuk kariyerine 2011 yılında yayınlanan ”Adını Feriha Koydum” dizisiyle başlamış, Hazal Kaya ile başrolleri paylaştığı bu dizide ismini oldukça duyurmuştur. Çağatay Ulusoy o dönemlerde oyunculuğu ve yakışıklılığı ile kısa sürede büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. Dizide Emir Sarrafoğlu karakterini canlandıran Çağatay Ulusoy, aynı tarihlerde ”Anadolu Kartalları” adlı sinema filminde oynamış ve bir üst teğmeni gayet başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Adını Feriha Koydum dizisi devam ederken Çağatay Ulusoy yine aynı kanalda yayınlanan ”Eve Düşen Yıldırım” dizisine konuk oyuncu olmuş, o bölümde de diğer dizide canlandırdığı Emir Sarrafoğlu karakterini canlandırmıştır. Tek bölümlük dahi olsa kendisine güzel bir deneyim edinmiştir. Hazal Kaya’nın diziden ayrılmasının ardından Çağatay Ulusoy diziye yine de devam etme kararı almış ve dizinin ismi ”Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu” olarak değiştirilmiştir.

Bu süreçte Zeynep Çamcı ile başrol oynayan Çağatay Ulusoy, dizinin bir kaç hafta düşük reytingle devam etmesinin ardından yayından kaldırılmasından sonra; dizinin adının yine değiştirilip ”Emir’in Yolu” yapılmasıyla karakteri canlandırmaya devam etmiş ve dizideki hikaye tamamen öncekilerden bağımsız bir hale gelmiştir. Bu dizide de başrolü Gizem Karaca ile paylaşan Çağatay Ulusoy, dizinin beklenen reytingi alamamasından dolayı final yapmasıyla mecburen bu dizideki oyunculuğuna son vermiştir.

Çağatay’ın en büyük çıkışı yakaladığı dizi ise ”Medcezir” dizisi olmuştur. 2 sene devam eden dizide Çağatay Ulusoy’un oyunculuğu çok konuşulmuş ve bu başarısı ona o dönem en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandırmıştır. Serenay Sarıkaya‘yla başrolleri paylaştıkları bu dizi sürecinde aralarında bir aşk doğduğu dedikoduları ortaya çıkmış, hayran kitlesi merakla bu konunun üzerinde durmuştur. Son olarak geçtiğimiz hafta vizyona giren ”Delibal” adlı sinema filmiyle izleyicilerin karşısına geçen Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu ile başrolleri paylaşmış ve her zaman olduğu gibi iyi bir oyunculuk performansı sergilemiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort