ŞARKICI

Barış Akarsu

Son Güncelleme 2 ay önce

Doğum           : 29 Haziran 1979

Ölüm              : 04 Temmuz 2007

Barış Akarsu 29 Haziran 1979 tarihinde Hatice Hanım ve Selahattin Bey’in oğlu olarak Zonguldak’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Amasra’da geçirdi. Lise yıllarında Amasra Yelken Kulübü’nde profesyonel yelkenci olur.

Yine genç yaşlarında müzikle ilgilenmeye başladı. İlkokul döneminde sokakta blok flütle dolaştığını söylemiştir. Gerçek anlamda müziğe ilgisi, Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenmesi sonucu ortaya çıkar. Bu dönemde gitar ve klavye çalmayı öğrenir. Barış Akarsu o zaman dinlemeye başladığı 70’li ve 80’li yılların rock gruplarını ve sanatçılarını dinlemeyi sürdürür.

Bir süre Antalya’da animatörlük ve müzisyenlik yaptıktan sonra Karadeniz Ereğlisi’ne gelir. Burada çeşitli barlarda, yerel TV’lerde ve radyolarda dört yıl boyunca programlar yapar. Bu süreçte televizyonda gördüğü Akademi Türkiye yarışmasının reklamı dikkatini çeker ve bu yarışmaya katılmaya karar verir. Temmuz 2004’te Akademi Türkiye Yarışması’nda dikkatleri üzerine çeker ve yarışmayı birincilikle bitirir. Yarışmanın ardından İstanbul’a gelerek müzik çalışmalarını burada sürdürür. Akademi Türkiye birinciliğinin ardından tanınırlığı artar ve ülke çapında 100’den fazla konser verir.

14 Ocak 2005’te Seyhan Müzik etiketiyle ilk albümü Islak Islak’ı çıkardı. Bu albümden Islak ıslak, Kimdir o ve Amasra şarkılarına klipler çeker. Bu klipler birçok müzik kanalında yayınlanır. 17 Ağustos 2006’da yine Seyhan Müzik etiketiyle Düşmeden Bulutlara Koşmak Gerek isimli ikinci albümünü piyasaya sürdü. Bu albümden Vurdum En Dibine Kadar parçasına klip çekti.

2006 yılı yaz aylarında yayınlanmaya başlayan Yalancı Yarim dizisinde Tarık karakteriyle başrol olarak oynadı. Oyunculuğuyla da çok sevildi.

Barış Akarsu 29 Haziran 2017 tarihinde Bodrum’da geçirdiği trafik kazası sonucunda yoğun bakıma kaldırıldı. 6 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 4 Temmuz 2007’de hayatını kaybetti.

Aldığı Ödüller

  • Akademi Türkiye 1.’lik ödülü
  • 2005 Yılının En sevilen Rock Sanatçısı Ödülü – Future Dergisi
  • En İyi Pop Rock Sanatçısı – Altın Nota Müzik Ödülleri
  • Cem Karaca Özel Ödülü – İst. Üniv. Bilişim Ödülleri
  • En İyi Rock Müziği Sanatçısı – USDER
  • Cem Karaca Özel Ödülü – Expo Channel
  • En iyi Rock Müziği Sanatçısı – 13. Kral TV Müzik Ödülleri
  • En İyi Müzisyen – FERSA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aynı Mesleği Yapan Kişiler

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort