AKTİVİST

Alexander Supertramp (Chris McCandless)

Doğa Aşığı Bir Gezgin: Christopher Johnson Mccandless

Son Güncelleme 3 ay önce

Herkesin hayal edebileceği ancak yaşayamayacağı bir hayatı kurgulamış ve 2 sene süren bu hayatının son noktasında “Mutlu Bir Hayat Yaşadım ve Bu Yüzden Tanrıya Müteşekkirim, Tanrı Hepinizi Kutsasın, Hoşçakalın” diyebilen bir adam Alexander Supertramp. Gerçek ismiyle Christopher Johnson McCandless.!

Christopher’ın nasıl bir hayat yaşadığı, yada en azından hayatının son iki yılını nasıl yaşadığı konusunda bilinen detaylara girmek istemiyorum. İlgilenmemiz gereken, kendi çizdiği hayatını, nasıl yaşadığı aslında.

O bir anarşik. Evet bir anarşist aslında. Ama hepimizin Türkiye’de bildiği anlamıyla bir anarşizm yanlısı değil. İnandığı değerler uğruna bir başkaldırı gösterip, kendi benliğini bulmak için yok olmayı bile göze alabilen bir adam. Ki bu değerleri onun hayatına mal olsa da.. Dünyanın tüm yapaylığından elini çekmiş, kendi özüne dönmeyi amaçlayarak, geri dönüşü olmayan yolculuğuna çıkmış bir adam. Bugün bile, hikayesi aklıma geldikçe içim burkuluyor. Öyle bir adam, öyle bir yaşam ve alelade bir ölüm. Öldükten bile 20 gün sonra bulunabilen biri. Bilinmez bir yolculuğa çıkarak, deneyim sahibi olmadığı yaşamı 2 sene boyunca yaşamış birinin ölümünden 20 gün sonra bulunabilmesi bile, gerçek dünyadan ne kadar uzak olduğunun bir kanıtı aslında.

Yıllar önce, bu gerçek yaşam hikayesini ilk duyduğumda, içimde bir kıpırtı oldu. Belki Christopher, evimin yanındaki parkta yatan bir ihtiyar, belkide Olimpos’ta gördüğüm o entellektüel uzun saçlı adamdı. Belki Christopher herkesin içindeki, o cesaret edemediği adamdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Adana evden eve taşımacılık İzmir evden eve taşımacılık Bursa evden eve taşımacılık Eskişehir evden eve taşımacılık Alanya evden eve taşımacılık İzmit evden eve taşımacılık Ankara evden eve taşımacılık Konya evden eve taşımacılık Antalya evden eve taşımacılık Bodrum evden eve taşımacılık

izmir escort